Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia parafialne


Znajdujesz się w zakładce strony parafialnej "ogłoszenia", jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij w inną zakładkę, które masz w pasku u góry, np. aktualności, intencje, itd.

 


 

2 NIEDZIELA ADWENTU

4 grudnia 2022 r.

 

 
1. W liturgii Kościoła: w środę wspomnienie św. Ambrożego; w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu Msze święte w naszej parafii o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Tego dnia swoje patronalne święto obchodzą Bielanki, które podczas Mszy św. o godz. 18:00 dokonają odnowienia aktu oddania Niepokalanej Maryi. 
 
W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy na godz. 12:00 na wspólną modlitwę w "Godzinie Łaski". Powierzajmy Bogu za przyczyną Maryi nie tylko intencje swoje i swoich rodzin, ale także pokój na świecie, Kościół powszechny, a w sposób szczególny nawrócenie grzeszników. Modlitwę poprowadzi Parafialny Zespół Caritas. 
 
 
2. W najbliższy piątek rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Rekolekcjom przewodniczyć będzie ks. Mariusz Budkiewicz – proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Ochlach. Program rekolekcji przedstawia się następująco.
 

PIĄTEK – 9 grudnia
  8:30 – Spowiedź
  9:00 – Msza Święta z nauką ogólną
11:00 – Spowiedź
11:30 – Msza Święta z nauką ogólną
15:30 – Spowiedź
16:00 – Roraty z nauką dla dzieci
17:30 – Spowiedź
18:00 – Msza Święta z nauką ogólną

 

SOBOTA – 10 grudnia
  8:30 – Spowiedź
  9:00 – Msza Święta z nauką ogólną
11:00 – Spowiedź
11:30 – Msza Święta z udzieleniem sakramentu chorych
15:30 – Spowiedź
16:00 – Roraty z nauką dla dzieci
17:30 – Spowiedź
18:00 – Msza Święta z nauką ogólną

 

NIEDZIELA – 11 grudnia
  7:30 – Msza Święta z nauką ogólną
  9:00 – Msza Święta z nauką ogólną
10:30 – Msza Święta z nauką dla dzieci
12:00 – Msza Święta z nauką dla młodzieży
15:00 – Msza Święta z nauką ogólną

 
Tak zorganizujmy sobie czas, by jak najliczniej wziąć udział w tych rekolekcjach.
 
 
3. Za tydzień w niedzielę, 11 grudnia, o godz. 16:00 rozpocznie się „Rodzinne kolędowanie” we wspólnocie mieszkańców miasta. Z tej racji Msza święta po południu będzie o godz. 15:00. 
 
 
4. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o dar serca w postaci prezentów dla najbardziej potrzebujących dzieci. Dziś po Mszach świętych będzie można wylosować przygotowane przez wolontariuszy karteczki opisujące dziecko, któremu będzie można przygotować świąteczną paczkę. Prezent wraz z wylosowaną kartką należy dostarczyć do zakrystii podczas rekolekcji (od piątku do niedzieli). Pamiętajmy, że nawet mały prezent może sprawić wielką radość dziecku.
 
 
5. W najbliższą niedzielę młodzież z naszego liceum tradycyjnie rozprowadzać będzie sianko na stół wigilijny. Przy tej okazji będzie można złożyć dobrowolną ofiarę, która przeznaczona będzie na rehabilitację nauczycielki po amputacji nogi. 
 
 
6. Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Za tydzień na Mszy świętej o godz. 10:30 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej. 
 
 
7. W tym tygodniu pan Organista zagości  z opłatkiem wigilijnym w blokach przy ul.: Kolejowa 72, 76, 78, 80, 82, 86, 88, 90, 92; sobota: Piaski, Dojazdowa, Składowa, Towarowa, Kolejowa – domy jednorodzinne. Kto nie otrzymał opłatka, może to uczynić u organisty po Mszy świętej.  
 
 
8. Zapraszamy młodzież na kolejne spotkanie w piątek o godz. 19:00 w salce pod kościołem.
 
 
9. Dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne złożone w minionym tygodniu na prace remontowe w naszym kościele. Wychodząc z kościoła możemy dziś złożyć ofiarę do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę z racji drugiej niedzieli miesiąca taca inwestycyjna.
 
 
10. Jeśli ktoś pragnąłby ofiarować choinkę do wystroju kościoła na czas Bożego Narodzenia, to prosimy nas poinformować. Będziemy za ten dar bardzo wdzięczni. 
 
 
11. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru tygodnika katolickiego „Idziemy”. W zakrystii można kupić wigilijne świece „Caritas” oraz kalendarze ścienne.
 
 
12. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: Halina Jaroniewska, Kazimierz Banasiak. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 
 
13. Drogim parafianom i gościom życzymy dobrego tygodnia oraz owocnego przeżycia rekolekcji adwentowych. Wszystkich powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej. Szczęść Boże.
 
rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki