Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia parafialne


Znajdujesz się w zakładce strony parafialnej "ogłoszenia", jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij w inną zakładkę, które masz w pasku u góry, np. aktualności, intencje, itd.

 


 

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

25 lipca 2021 roku


1.    W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, w czwartek wspomnienie św. Marty; w sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.

 

2. W dniu dzisiejszym imieniny obchodzi biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie. Księdzu Biskupowi życzymy obfitości Bożych darów i opieki Maki Bożej oraz Świętego Patrona.

    
3.    Dziś z racji wspomnienia świętego Krzysztofa, po każdej Mszy świętej nastąpi błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą w całości na misje.

4.    1 sierpnia przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy naszą modlitewną pamięć. W niedzielę przypada również 35. rocznica śmierci księdza prałata Serafina Opałko dziekana i proboszcza kolskiego, budowniczego dwóch kościołów, naszego i w Ochlach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

5.    Również w niedzielę 1 sierpnia przed naszym kościołem dostępny będzie punkt szczepień, w którym będzie można zaszczepić się jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson w godzinach od 9.00 do 18.00. Zaszczepienie się jest możliwe bez wcześniejszego zapisu, wystarczy jedynie wziąć ze sobą dowód osobisty. Po otrzymaniu szczepionki każdy zaszczepiony otrzyma Unijny Certyfikat COVID, który ułatwia poruszanie się między krajami Unii Europejskiej, a także do Islandii, Norwegii, Szwajcarii i Liechtensteinu.  

6.    Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru tygodnika katolickiego „Idziemy”.

7.    W ostatnim czasie do wieczności odeszli: Edward Augustyniak i Stanisława Łopata.  Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8.    Drogim Parafianom i miłym Gościom życzymy błogosławionego tygodnia wakacyjnego. Szczęść Boże!
rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki podróbki zegarków