Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia parafialne


Znajdujesz się w zakładce strony parafialnej "ogłoszenia", jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij w inną zakładkę, które masz w pasku u góry, np. aktualności, intencje, itd.

 


NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

4 czerwca 2023 r.

 

 

 

1. Przeżywamy dziś uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres komunii wielkanocnej. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Bonifacego, w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w sobotę święto bł. Bogumiła, biskupa, pustelnika z Dobrowa, patrona naszej Diecezji i miasta Koła.

 

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie piętnaście minut przed Mszą świętą popołudniową. Wyjątkowo w najbliższą sobotę (z racji ślubu) nabożeństwo czerwcowe bezpośrednio po Mszy wieczornej o godz. 18:00. 

 

3. W czwartek uroczystość Bożego Ciała, Msze święte w naszej parafii o godz.: 7:30, 9:00, bezpośrednio po przyjściu procesji i po południu o 17:00.

Po Mszy świętej o godz. 10:30 w kolskiej farze wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta do naszego kościoła.

 

Nasza parafia przygotowuje jeden ołtarz, w tym roku przy Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Siostry Orionistki. Udział w procesji eucharystycznej to doskonała okazja do publicznej manifestacji naszej wiary! Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem.


Zapraszamy wszystkich do aktywnego włączenia się w przygotowania i przebieg uroczystości (do niesienia różańca, figury Matki Bożej, baldachimu). Zachęcamy szczególnie dziewczynki i chłopców, którzy przystąpili w tym roku do Pierwszej Komunii świętej i Komunii rocznicowej oraz dzieci z innych klas szkół podstawowych i przedszkola. Spotkanie dla tych dzieci odbędzie się we wtorek o godz. 18:30.


Jednocześnie prosimy, aby w ciągu tygodnia przynosić do zakrystii kwiatki do sypania.

 

Zapraszamy także do udziału w procesjach podczas trwania oktawy Bożego Ciała.

 

4. Zapraszamy do udziału w Koncercie Uwielbienia „Miłość pragnie Ciebie”, organizowanym przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Bartymeusz” działającą przy naszej parafii. Koncert odbędzie się w dniu 8 czerwca, w Boże Ciało, na placu przy Urzędzie Skarbowym. Rozpoczęcie o godz. 18:00.

 

5. Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

 

6. Biskup Krzysztof Wętkowski wszystkim wiernym przebywającym na terenie naszej diecezji w dniu 9 czerwca (piątek) udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku. W zamian wiernych zachęca się do podjęcia innej formy pokuty, zwłaszcza praktykowania uczynków miłości i pobożności. 

 

7. Bóg zapłać za każdy dar serca składany na rzecz Parafii. Za tydzień taca inwestycyjna.

 

8. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”.

 

9. W ostatnim czasie do wieczności odeszły: Wanda Prościewicz i Marianna Michalak. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłe polecamy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

10. Na ten radosny tydzień spotkań z Chrystusem Eucharystycznym życzymy wszystkim  parafianom i gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże.
rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki