Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia parafialne


Znajdujesz się w zakładce strony parafialnej "ogłoszenia", jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij w inną zakładkę, które masz w pasku u góry, np. aktualności, intencje, itd.

 


 

1 NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2022 r.

 

 

1. W liturgii Kościoła: w środę święto św. Andrzeja Apostoła; w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

 

2. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia we Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą one od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w soboty o godz. 7:00. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież (w sposób szczególny przygotowującą się do sakramentu bierzmowania) oraz dzieci, dla których każdego dnia przygotowane będą obrazki na roratnią planszę, a  także inne niespodzianki. Zgodnie z tradycją przynieśmy ze sobą lampiony roratne i świece.

 

3. Zachęcamy do podjęcia w Adwencie osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw i pogłębienia swej relacji z Bogiem. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe w dniach od 9 do 11 grudnia. Rekolekcjom przewodniczyć będzie ks. Mariusz Budkiewicz – proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Ochlach. Już teraz zorganizujmy sobie czas, by jak najliczniej wziąć udział w tych rekolekcjach.

 

4. W tym tygodniu pan Organista zagości  z opłatkiem wigilijnym w blokach przy ul.: Kolejowa 32, 34, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 48, 50, 52, 54, 56, 60, 62, 66, 68, 70; w sobotę: ul. Tuwima, Toruńska, Wiejska, Przemysłowa

 

5. W tym tygodniu przypadają:
I czwartek – modlimy się za kapłanów, a także o nowe powołania; 
I piątek - spowiedź w godzinach 6:30 – 7:00 i 17:00 – 18:00
I sobota - Msza święta wynagradzająca za zniewagi i obelgi raniące Niepokalane Serce NMP o godz. 9:00, po której nastąpi nabożeństwo. 

 

Wyjazd na nocną pielgrzymkę z Konina do Lichenia o godz. 22:30. 

 

6. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru tygodnika katolickiego „Idziemy”. W zakrystii można kupić wigilijne świece „Caritas” (małe w cenie 10 zł, duże – 20 zł) oraz kalendarze ścienne na rok 2023.

 

7. W ostatnim czasie do wieczności odeszła: Zdzisława Rzepka. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

8. Drogim parafianom i miłym gościom życzymy obfitości Bożych łask i wzrostu życia duchowego w rozpoczynającym się nowym roku liturgicznym. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej. Szczęść Boże.
rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki