Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia parafialne


Znajdujesz się w zakładce strony parafialnej "ogłoszenia", jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij w inną zakładkę, które masz w pasku u góry, np. aktualności, intencje, itd.

 

 

17 NIEDZIELA ZWYKŁA


26 LIPCA 2020 ROKU

 

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w środę wspomnienie św. Marty; w piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli; w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.
   
 2. Dziś z racji wspomnienia świętego Krzysztofa, po każdej Mszy świętej nastąpi błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą w całości na misje.
   
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Z tej racji Msza św. wynagradzająca za zniewagi i obelgi raniące Niepokalane Serce NMP o godz. 9:00, po której nastąpi nabożeństwo.
   
 4. Tego samego dnia (1 sierpnia) przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. W sobotę przypada również 34. rocznica śmierci księdza prałata Serafina Opałko dziekana i proboszcza kolskiego, budowniczego dwóch kościołów, naszego i w Ochlach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
   
 5. Nasz parafianin Piotr Antkiewicz przyjął święcenia kapłańskie 27 czerwca 2020r. z rąk J.E. ks. bpa Jana Vokála w katedrze Ducha Świętego w Hradci Králové w Czechach. Z tej racji ks. Piotr dn. 2 sierpnia br. o godz. 12:00 w naszym kościele będzie sprawować Eucharystię w intencji dziękczynnej za dar kapłaństwa z prośbą o nowe powołania.
   
 6. W najnowszym tygodniku katolickim „Idziemy” m.in. artykuł o tym w jaki sposób przyjmować Komunię św. na rękę, czy do ust, na stojąco, czy na klęcząco.
   
 7. Kochanym Parafianom i miłym Gościom życzymy błogosławionego tygodnia wakacyjnego. Szczęść Boże!



rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2020
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki podróbki zegarków