Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia parafialne


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

26 maja 2019 roku

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w środę wspomnienie świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy; w piątek święto Nawiedzenia NMP; w sobotę wspomnienie świętego Justyna męczennika. Za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

2. Przed nami ostatnie dni miesiąca maja. Czy w tym roku byłem chociaż raz na tym pięknym i tak bardzo zakorzenionym w naszej duchowej polskiej tradycji nabożeństwie majowym? Dlatego korzystając z tego czasu jaki jest jeszcze przed nami postarajmy się wziąć udział w tym nabożeństwie, które w naszym kościele sprawujemy pół godziny przed Mszą świętą popołudniową.  

 

3. Od soboty, 1 czerwca, zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych - ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszej parafii będą odprawiane od poniedziałku do soboty na zakończenie całodziennej adoracji, w niedziele o 1630.

 

4. Od piątku rozpoczniemmy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W piątek o godz. 1900  Msza święta z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

 

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.  Msza święta wynagradzająca za zniewagi i obelgi raniące Niepokalane Serce NMP w sobotę o godz. 900 rano, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólne odmówienie jednej części różańca. W sobotę wyjazd na nocną pielgrzymkę z Konina do Lichenia o godz. 2230.

 

6. W sobotę, 1 czerwca, wyjazd młodzieży na Pola Lednickie o godz. 930 z placu przed kościołem. Osoby niepełnoletnie muszą w dniu wyjazdu dostarczyć pisemną zgodę na wyjazd od swoich rodziców lub prawnych opiekunów. Wzór zgody znajduje się na stronie internetowej parafii w zakładce aktualności.

 

7. Za tydzień w niedzielę, 2 czerwca, po Mszy świętej o godz. 1200 obowiązkowe spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

 

8. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”, a w nim jak zawsze wiele ciekawych artykułów m.in. Jeszcze nie zginęła – o polskiej młodzieży i o ludziach, dla których słowa „Bóg, Honor i Ojczyzna” nie są pustym frazesem; Maj pod znakiem profanacji – czy tym, którzy najgłośniej protestują chodzi o reformę Kościoła czy o jego zniszczenie?, Piosenka dla moich dzieci – żeby dawać miłość, trzeba ją w sobie mieć – o sposobie na życie i macierzyństwo; o kulcie świętego Izydora w Borysławicach Kościelnych.

 

9. Parafianom i gościom życzymy wszelkiego błogosławieństwa i radości. Szczególnie dzisiaj z racji Dnia Matki,  naszą wdzięczną pamięcią w modlitwie,  pragniemy ogarnąć wszystkie drogie, kochane mamy i prosić dla żyjących o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o radość życia wiecznego. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej. Szczęść Boże.
rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2019
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO