Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia parafialne


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

24 NIEDZIELA ZWYKŁA


15 września 2019 roku

 

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w środę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika; w piątek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w sobotę święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
   
 2. Wyjazd na parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę w poniedziałek o godz. 6:00 sprzed kościoła. Dla osób, które nie mogą jechać, a pragną przekazać swoje błagania i dziękczynienia, jest wystawiona skrzynka na stoliku pod chórem, na prośby z ofiarami, które złożymy u stóp Matki Bożej Częstochowskiej.
   
 3. We wtorek prosimy wszystkich katechetów uczących w szkołach na terenie naszej parafii o uczestnictwo we Mszy świętej o godz. 18:00, a następnie na spotkanie organizacyjne.
   
 4. W środę z racji wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona dzieci, młodzieży, nauczycieli, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, wszystkie społeczności szkół z naszej parafii: Dyrekcje, grona pedagogiczne, pracowników szkół, rodziców, dzieci, młodzież, szczególnie tych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (będą mieli spotkanie).
   
 5. W sobotę 21 września zapraszamy na Mszę św. dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi. Czasem bywa tak, że zachowanie tych dzieci uniemożliwia pełne uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii. Teraz nie trzeba się będzie o to troszczyć i nikt nie będzie patrzeć krzywym okiem. Dlatego zapraszamy 21 września w sobotę na godz. 14:00.
   
 6. W sobotę 21 września, po Mszy św. o godz. 18:00, rozpocznie się cykl katechez przedmałżeńskich w naszej parafii. Zapraszamy na te spotkania narzeczonych, pary zakochanych i singli, którzy zamierzają w przyszłości zawrzeć małżeństwo. Na zakończenie cyklu katechetycznego otrzymuje się ogólnopolskie zaświadczenie niezbędne do formalności ślubnych. Proszę o przekazanie informacji znajomym.
   
 7. Dziękujemy za każdy dar serca złożony na tacę inwestycyjną w zeszłą niedzielę, a także za ofiary indywidualne złożone w kancelarii parafialnej. Naszymi modlitwami ogarniamy prace trwające w naszej świątyni, a także wszystkich sponsorów.
   
 8. W minionym tygodniu powróciły do domu Ojca Romualda Tadeja i Danuta Kocoń, której pogrzeb odbędzie się 24 września. Rodzinom składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłe polecamy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
   
 9. W najnowszym tygodniku katolickim „Idziemy” m.in. Formacja ministrantów – o dekanalnym dniu skupienia w naszej parafii; Kolscy pielgrzymi w Licheniu – o pieszej pielgrzymce do Sanktuarium; Ukrzyżowany z włocławskiej katedry – o cudownym krzyżu tumskim z naszej katedry i remoncie dachu; Drożeje parkowanie – godzina parkowania w centrum miast może niebawem kosztować nawet 10 zł.
   
 10. Drogim parafianom i miłym gościom życzymy, aby Pani Jasnogórska wyprosiła zdroje nieprzebranych łask, a szczególnie dar zjednoczenia z Jezusem. Szczęść Boże!rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2019
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO