Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia parafialne


Znajdujesz się w zakładce strony parafialnej "ogłoszenia", jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij w inną zakładkę, które masz w pasku u góry, np. aktualności, intencje, itd.

 

 

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU


29 MARCA 2020 ROKU

 

1.  Za tydzień Niedziela Palmowa, ale nie będzie procesji z palmami.

 

2. Zgodnie z wprowadzonymi zaostrzeniami Rządu, w kościele może przebywać do pięciu osób, nie wliczając w to asysty i pracowników. We Mszy św. w kościele może uczestniczyć ofiarodawca intencji lub ktoś z rodziny. Wówczas prosimy o wejście od zakrystii (ul. Miodowa). Przychodzimy jednak nie wcześniej i nie później niż 15 minut przed rozpoczęciem. Jest to ważne ze względów organizacyjnych. Dlatego korzystamy z dyspensy Księdza Biskupa na ten szczególny czas. Uczestniczmy we Mszy św. poprzez transmisję. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. duchowo. Osoby korzystające z tej dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa we Mszy Świętej w domu, transmitowanej za pomocą środków społecznego przekazu i przyjęcia Komunii św. duchowej oraz do pogłębionej modlitwy osobistej i rodzinnej.

 

3. Nasz kościół parafialny jest tradycyjnie otwarty cały dzień, a także od poniedziałku do piątku trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest możliwość spowiedzi, ale zgodnie z zarządzeniem należy się wcześniej umówić telefonicznie. Numer telefonu jest w zakładce "kontakt" i na drzwiach kościoła.

 

4. W najbliższym tygodniu Msze św. poranne będą sprawowane o godz. 8:00, a nie jak dotychczas o godz. 7:00. Warto zawsze sobie sprawdzić w internecie lub w ogłoszeniach o której jest moja intencja.

 

5. W tym tygodniu przypadają pierwsze dni miesiąca:

- w czwartek pamiętamy o modlitwie za kapłanów, a także o nowe i święte powołania

 

- w piątek warto pamiętać, że warunkiem odprawienia pierwszych 9 piątków miesiąca jest przystąpienie do Komunii św. W tych okolicznościach Komunię przyjmujemy duchowo podczas transmisji, natomiast spowiedź nie jest konieczna, jeśli ktoś nie ma grzechu ciężkiego. W przypadku grzechów powszednich, lekkich wystarczy rachunek sumienia i żal za grzechy. Dzieciom z IV klasy, w książeczkach, podpisują rodzice. Nie ma spowiedzi pierwszo piątkowej. Odprawienie pierwszych dziewięciu piątków miesiąca wydłużamy o tyle miesięcy, ile nie mogliśmy przystapić do Komunii sakramentalenej przez koronawirusa. Więcej informacji kliknij tutaj.

 

Odwołane są również odwiedziny chorych. Zawsze jesteśmy jednak do dyspozycji w niebezpieczeństwie śmierci. Prosimy wówczas dzwonić na telefon.

 

- w sobotę modlimy się w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i grzechy ludzkości poprzez indywidualną modlitwę i uczestnictwo w transmisji.

 

6. Zewsząd płyną do nas apele o oddawanie krwi. Proszą o to zwłaszcza lekarze i centra krwiodawstwa Zachęcamy do takiej formy pomocy. Bądź dobrym samarytaninem, pomóż bliźniemu, możesz uratować jego życie!

 

7. Bardzo dziękujemy za Waszą ofiarność w minionym tygodniu. Ofiary były składane na konto parafialne i osobiście. Bogu niech będą dzięki za ogromną troskę, którą otaczacie zarówno nas – kapłanów jak i kościół.

 

8. Każdego dnia polecamy Was Drodzy Parafianie i Goście w modlitwie różańcowej o godz. 20:30. Niech w tym trudnym czasie nasza relacja z Chrystusem nie stanie się oziębła.

 

 

 

 

Komunikat 

      W trosce o dobro wiernych oraz minimalizowanie rozszerzania się epidemii, podczas Mszy św. znak pokoju prosimy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk.

      Również w tej wyjątkowej sytuacji, szczególnie zachęcamy do przyjmowania komunii św. na rękę. Najświętszą Hostię należy przyjmować na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką włożyć Hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od kapłana.

      Według nowych zaleceń prosimy, aby osoby przyjmujące Komunię św. na rękę stanęły w rzędzie od chrzcielnicy, a Ci którzy będą przyjmowali Ciało Pańskie do ust po stronie tabernakulum.
rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2020
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO