Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia parafialne


Znajdujesz się w zakładce strony parafialnej "ogłoszenia", jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij w inną zakładkę, które masz w pasku u góry, np. aktualności, intencje, itd.

 


 

7 NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

29 maja 2022 r.

 

 
1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: we wtorek święto Nawiedzenia NMP, w środę wspomnienie św. Justyna, męczennika, w piątek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy. 
 
 
2. Kończy się miesiąc maj. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe. W tym tygodniu rozpoczyna się czerwiec – miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie piętnaście minut przed Mszą świętą popołudniową będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie nasze grzechy.
 
 
3. W środę, 1 czerwca, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 18:00 zapraszamy dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 
 
4. Również w środę o godz. 19:00 w naszym kościele kolejne spotkanie w ramach Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym. Katechezę wygłosi koordynator Odnowy w Duchu Świętym, ks. Dominik Stempin. Temat spotkania: "Jezus Panem, Bratem i Jedynym Zbawicielem". Gorąco zachęcamy.
 
 
5. W tym tygodniu przypadają:
I czwartek – modlimy się za kapłanów, a także o nowe powołania. 
 
I piątek - spowiedź w godzinach 6:30 – 7:00 i 17:00 – 18:00.
 
Osoby chore i starsze odwiedzimy w I piątek od godz. 9:00. Jeśli są jakieś osoby, które nie są jeszcze zgłoszone do odwiedzin z posługą sakramentalną, to prosimy to uczynić w zakrystii lub kancelarii. Zatroszczmy się o to, aby nasi bliscy nie byli pozbawieni łaski płynącej z sakramentów.
 
I sobota - Msza święta wynagradzająca za zniewagi i obelgi raniące Niepokalane Serce NMP o godz. 9:00, po której nastąpi nabożeństwo. 
 
Wyjazd na nocną pielgrzymkę z Konina do Lichenia o godz. 22:30. 
 
 
6. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy. Jest to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne, nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę. Do tej uroczystości przygotowujemy się od minionego piątku poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas nabożeństw majowych i czerwcowych w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.
 
 
7. Dziś z racji 5. niedzieli miesiąca ofiarami na tacę wspieramy budujące się kościoły. Jednocześnie dziękujemy za ofiary składane w ostatnim czasie. To dzięki Waszej ofiarności ta świątynia wygląda coraz piękniej. Trwa remont schodów w prezbiterium. Prace zakończą się w tym tygodniu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło.
 
 
8. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”, w którym wiele ciekawych artykułów, m.in. o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim, Prymasie Tysiąclecia.
 
 
9. Wszystkim Parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Szczęść Boże.rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki