Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia parafialne


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

32 NIEDZIELA ZWYKŁA


10 listopada 2019 roku

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours; we wtorek wspomnienie św. Jozafata, męczennika; w środę wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników polskich.
   
 2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Wciąż można dopisywać imiona swoich bliskich zmarłych na modlitwę wypominkową. Czynimy to w kancelarii parafialnej.
   
 3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Jutro Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 17:00, podczas których odśpiewamy Hymn Polski. Tego dnia kancelaria parafialna jest nieczynna.
   
 4. W tym tygodniu pan Organista zagości  z opłatkiem wigilijnym w blokach przy ulicy Włocławskiej 11, 13, 15 i 17; PCK 10, 12, 14 i 16; w sobotę: ul. Nagórna, Mikołajczyka, Tuwima, Piaski, Składowa, Dojazdowa i Kolejowa – stara zabudowa. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na remont organów.
   
 5. W środę po Mszy świętej o godz. 18:00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja, a od godz. 19:00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin.
   
 6. Kurs przedmałżeński w soboty po Mszy św. o godz. 18:00 w salce pod kościołem.
   
 7. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną oraz za każdy dar serca złożony w minionym tygodniu na prace remontowe naszego kościoła. Bóg zapłać! Dzisiaj przed świątyniami w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek, z przeznaczeniem na pomoc dla chrześcijan prześladowanym za wiarę.
   
 8. Proponujemy lekturę nowego numeru tygodnika Idziemy, a także świece CARITAS w cenie 15zł duża i mała 5zł.
   
 9. W minionym tygodniu powrócił do domu Ojca Antoni Drzewiecki. Rodzinie składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
   
 10. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2019
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO