Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia parafialne


Znajdujesz się w zakładce strony parafialnej "ogłoszenia", jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij w inną zakładkę, które masz w pasku u góry, np. aktualności, intencje, itd.

 


 

1 NIEDZIELA ADWENTU

28 listopada 2021r.

 

 
 

1. W liturgii Kościoła: we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła; w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

 

2. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Pragniemy, wpatrzeni w przykład Maryi i św. Józefa, podążać na spotkanie z Jezusem. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia we Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą one od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w soboty o godz. 7:00. Serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież (w sposób szczególny przygotowującą się do sakramentu bierzmowania) oraz dzieci, dla których każdego dnia przygotowane będą obrazki na roratnią planszę, a  także inne niespodzianki. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne i świece.

 

3. Czas Adwentu motywuje nas do pomocy bliźnim. Wolontariusze parafialnego zespołu „Caritas” przygotowali torby, które dziś można ze sobą zabrać do domu, wypełnić torbę artykułami spożywczymi oraz chemicznymi i przynieść do salki pod kościołem w niedzielę 12 grudnia. Przyniesione dary będą wsparciem dla osób potrzebujących pomocy. Wolontariusze przygotują paczki i rozniosą na Święta. Niech to będzie wyraz naszej wyobraźni miłosierdzia.

 

4. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw i pogłębienia swej relacji z Bogiem. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe w dniach od 10 do 12 grudnia. Już teraz zorganizujmy sobie czas, by jak najliczniej wziąć udział w tych rekolekcjach.

 

5. W tym tygodniu pan Organista zagości  z opłatkiem wigilijnym w blokach przy ul.: Kolejowa 32, 34, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 48, 50, 52, 54, 56, 60, 62, 66, 68, 70, 72; w sobotę: ul. Tuwima, Toruńska, Wiejska, Przemysłowa

 

6. W tym tygodniu przypadają:
I czwartek – modlimy się za kapłanów, a także o nowe powołania; 
I piątek - spowiedź w godzinach 6:30 – 7:00 i 17:00 – 18:00. 
I sobota - Msza święta wynagradzająca za zniewagi i obelgi raniące Niepokalane Serce NMP o godz. 9:00, po której nastąpi nabożeństwo. 
Wyjazd na nocną pielgrzymkę z Konina do Lichenia o godz. 22:30. 

 

7. Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru tygodnika katolickiego „Idziemy”. W zakrystii można kupić wigilijne świece „Caritas” oraz kalendarze ścienne na rok 2022.

 

8. W ostatnim czasie do wieczności odeszła: Agnieszka Malińska. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

9. Adwent ma rozbudzać w nas pragnienie coraz większej bliskości z Panem Jezusem. Niech w tym szczególnym czasie nawrócenia wspiera nas Boże błogosławieństwo.
rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki