Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia parafialne


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

24 marca 2019 roku

 

1. W poniedziałek, 25 marca, w liturgii Kościoła przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania NMP, jednocześnie jest to Dzień Świętości Życia i modlitw za dzieci poczęte, a nienarodzone. W tym dniu Msze święte w naszej parafii będą o godz. 700, 900  i 1800 - podczas tej Mszy świętej uroczyście odnowimy akt Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątek Droga Krzyżowa o godz. 900 i 1730; w niedzielę Gorzkie Żale z nauką pasyjną bezpośrednio po Mszy świętej godz. 1700.

 

3. W piątek o godz. 1900  Msza święta z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

 

4. Za tydzień w naszej parafii będzie przeprowadzana akcja charytatywna „Pola nadziei” organizowana przez hospicjum im. św. Jana Pawła II w Koninie. Jest to okazja do wsparcia tego dzieła, które niesie miłosierną pomoc względem ludzi nieuleczalnie chorych. Wolontariusze po każdej Mszy świętej będą zbierać ofiary na hospicjum, a za każdy gest dobrej woli ofiarodawca otrzyma kwiat żonkila, który jest symbolem walki z nieuleczalną chorobą.

 

5. Za tydzień w niedzielę, po Mszy świętej o godz. 1700 i Gorzkich Żalach, odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych tych dzieci, które w miesiącu kwietniu dostąpią łaski sakramentu chrztu świętego.

 

6. W piątek, 5 kwietnia, przed V Niedzielą Wielkiego Postu, rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Już teraz w modlitwie wypraszajmy wszelkie duchowe dary na ten święty czas i prośmy o gorliwe uczestnictwo w rekolekcjach. W tej intencji ofiarujmy także wielkopostne wyrzeczenia i post. Program rekolekcji jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

 

7. W sobotę, 13 kwietnia, organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej, które odbywa się tradycyjnie na Poznańskiej Cytadeli. Koszt wyjazdu 40 złotych. Zapisy w zakrystii po Mszach świętych lub w kancelarii parafialnej.

 

98. Dziękujemy za ofiary indywidualne złożone w minionym tygodniu oraz złożone tydzień temu do puszek na pomoc misjonarzom w Afryce.

 

9. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”, a w nim jak zawsze wiele ciekawych artykułów m.in. Jak chronić nasze dzieci? – o sposobach rozmawiania z dziećmi o sprawach trudnych i intymnych; Zawrócony z drogi – historia nawróconego lekarza z warszawskiej kliniki in vitro; odpowiedź na pytanie czy ocena i osąd drugiego człowieka jest grzechem; o Domu Samotnej Matki Caritas w Ciechocinku w którym posługują siostry orionistki; porada prawna:  o rencie z ZUS-u. Dodatek program rekolekcji.

 

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: Jadwiga Bartłomiejczak, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Rodzinie zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą Jadwigę polecamy Bożemu miłosierdziu i naszym modlitwom. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..

 

11. Parafianom i gościom na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy, aby Chrystus rozlewał w naszych sercach swoją łaskę i napełniał je prawdziwą radością. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy wszelkiej pomyślności i polecamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej. Szczęść Boże.

 

 

Apel o modlitwę o powrót do zdrowia

Księdza Biskupa Wiesław Meringa

 

 

Bracia Kapłani!

Czcigodne Siostry Zakonne!

Drodzy Diecezjanie!

 

Zwracam się z prośbą do wszystkich Diecezjan, o modlitwę w intencji o powrót do zdrowia Księdza Biskupa Wiesława Meringa. W najbliższych dniach Księdza Biskupa czeka  zabieg w klinice w Bydgoszczy.

 

Ufamy, że nasza modlitwa przyczyni się do szybkiego powrotu Pasterza Diecezji do pełni sił.

 

Ksiądz Biskup Wiesław Mering wyraża wdzięczność za wszelkie znaki życzliwości względem swojej osoby i również ze swej strony zapewnia o modlitewnej pamięci o diecezji.

 

 

  +Stanisław Gębicki

 Biskup Pomocniczy Diecezji Włocławskiej

 Wikariusz Generalny
rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2019
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO