Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia parafialne


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

 

20 stycznia 2019 roku

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie świętej Agnieszki, dziewicy i męczennicy; w czwartek wspomnienie świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek święto Nawrócenia świętego Pawła, apostoła; w sobotę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

 

2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji we wtorek, 22 stycznia, o godz. 1800 w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne, któremu przewodniczyć będzie ksiądz biskup Stanisław Gębicki z udziałem duchownych wyznania katolickiego i ewangelickiego. Serdecznie zapraszamy wiernych wszystkich wyznań z Koła i okolic oraz młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Niech będzie to dzień wspólnej modlitwy o jedność i pojednanie między chrześcijanami, w naszych rodzinach i w naszej Ojczyźnie.

 

3. W poniedziałek będziemy obchodzić dzień babci, a we wtorek dzień dziadka. Z szacunkiem pochylamy się nad poświęceniem tych osób w naszych rodzinach. Poza wsparciem w wychowaniu i opiece nad wnukami, często wspierają ich materialnie. Doceniamy także wkład seniorów w utrzymywanie i rozkrzewianie wiary w rodzinach. Zachęcamy, w tych najbliższych dniach do szczególnej pamięci w  modlitwie za nasze babcie i naszych dziadków.

 

4. W piątek o godz. 1900  Msza święta z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

 

5. Za tydzień w niedzielę, po Mszy świętej o godz. 1700, katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych tych dzieci, które w miesiącu lutym dostąpią łaski sakramentu chrztu świętego.

 

6. Wizyta kolędowa w tym tygodniu. Plan kolędy jest umieszczony na tablicach ogłoszeniowych oraz na stronie internetowej naszej parafii. Ze względu na pogrzeb księdza w Koninie i nabożeństwo ekumeniczne nie będzie kolędy w poniedziałek oraz wtorek. Za wszelkie zmiany przepraszamy. W sobotę, 26 stycznia od godz. 1000 będzie kolęda uzupełniająca. Każdy, kto nie mógł z różnych przyczyn przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, może to uczynić w najbliższą sobotę. Rodziny, które wyrażają takie pragnienie, aby ich dom został pobłogosławiony, prosimy, aby zgłaszały się w zakrystii po Mszach świętych lub w tygodniu po Mszy świętejo godz. 700 rano w kancelarii parafialnej do piątku włącznie.

 

7. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”, a w nim m.in. Rozdział Kościoła od Państwa istnieje – zamachy na wolność Kościoła dokonywane były w historii przez tych, którzy chcieli stać się panami ludzkich sumień; Jak zatrzymać zło? – to ważne, że w obliczu dramatu śmierci wielu potrafi przejść ponad partyjnymi sporami. Wielu, chociaż nie wszyscy; porada prawna: ochrona kobiet w ciąży. Dodatek – plan kolędy na najbliższy tydzień.

 

8. W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę zakończył Marek Bartczak, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłego Marka i wszystkie nasze zmarłe babcie oraz zmarłych dziadków polecamy Bożemu miłosierdziu i naszym modlitwom. Wieczny odpoczynek...

 

9. Drogim parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego i radosnego tygodnia. Kochanym babciom i dziadkom z racji ich święta oraz wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej. Szczęść Boże.

 

WIZYTA KOLĘDOWA 2019

 

UWAGA ZMIANA DATY!!!

 

(z poniedziałku 21.01 na środę 23.01)

 

ŚRODA (23.01.2019) od godz. 14.30

- ul. Kolejowa nr 78 (2 księży)

- ul. Kolejowa nr 88 (1 ksiądz)

 

 

CZWARTEK (24.01.2019) od godz. 14.30

- ul. Kolejowa nr 70 i ul. ks. Opałki 18 (1 ksiądz)

- ul. Kolejowa nr 82 (1 ksiądz)

- ul. Kolejowa nr 86 (1 ksiądz)

 

PIĄTEK (25.01.2019) od godz. 14.30

- ul. Kolejowa nr 80 i ul. ks. Opałki nr 16 (1 ksiądz)

- ul. Kolejowa nr 92 i ul. ks. Opałki nr 20 (1 ksiądz)

- ul. Kolejowa nr 90 (1 ksiądz)

 

SOBOTA (26.01.2019)

 

KOLĘDA UZUPEŁNIAJĄCA

 

od godz.900

 

 
rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2019
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO