Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia parafialne


Znajdujesz się w zakładce strony parafialnej "ogłoszenia", jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij w inną zakładkę, które masz w pasku u góry, np. aktualności, intencje, itd.

 

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO


31 MAJA 2020 ROKU

 

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła: w poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła; w środę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek wspomnienie św. Bonifacego.
   
 2. Od niedzieli 31 maja Rząd RP zniósł limity uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, co daje możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym. W związku z tym Ksiądz Biskup odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, a także apeluje o przystąpienie do spowiedzi i Komunii wielkanocnej (obowiązek wynika z przykazań kościelnych). Konferencja Episkopatu Polski przedłuża ten czas do 7 czerwca. Z tej racji zachęcamy do spowiedzi, która w naszej parafii jest przed każdą Mszą św., a szczególnie w I piątek.
   
 3. W poniedziałek obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 18:00 zapraszamy dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
   
 4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie przed Mszą św. wieczorną na zakończenie adoracji, będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
   
 5. W środę spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy świętej wieczornej, a o godz. 19:00 Odnowy w Duchu Świętym.
   
 6. W tym tygodniu przypadają:
 1. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnim czasie na nową nastawę ołtarzową, którą mamy jeszcze do spłacenia. Kończymy modernizację pasu zieleni przed kościołem. Teren został oczyszczony, odpowiednio przygotowany, nasadzony roślinnością i wysypany kamieniem. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło.
   
 2. Duch Święty uzdalnia nas do głoszenia światu Ewangelii. To On dokonuje w nas wielkich rzeczy. Umocnieni łaską Bożą dawajmy świadectwo o naszym Zbawicielu.
   rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2020
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO