Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia parafialne


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

15 NIEDZIELA ZWYKŁA


14 lipca 2019 roku

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
   
 2. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na tacę inwestycyjną oraz za te, które zostały przekazane indywidualnie, w kancelarii, na remonty naszego kościoła. Na przełomie lipca i sierpnia rozpoczniemy malowanie.
   
 3. Za tydzień w niedzielę (21 lipca), z racji wspomnienia świętego Krzysztofa, po każdej Mszy świętej nastąpi błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Każdy będzie mógł się podzielić darem serca wspierając akcję MIVA Polska – jeden grosz za każdy bezpiecznie przejechany kilometr trasy - na misje.
   
 4. Trwają przygotowania do pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Wierni z naszego miasta i rejonu włączają się w pielgrzymkę włocławską lub konińską. Zachęcamy do podjęcia pielgrzymiego szlaku. Szczegóły na plakatach i najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”.
   
 5. W najnowszym tygodniku katolickim „Idziemy” m.in. Czym jest profanacja? – Co jest, a co nie jest profanacją, jak jej przeciwdziałać oraz co robić ze sprofanowanymi przedmiotami kultu? Tajemnica spowiedzi – Kto może zwolnić księdza z tajemnicy spowiedzi? Szkolna walka klas – Jak szkoły i samorządy radzą sobie ze zwiększoną liczbą kandydatów do liceów?
   
 6. W dzisiejszej Ewangelii słyszeliśmy pytanie o życie wieczne. Co należy zrobić, by je osiągnąć? To winno być jednym z fundamentalnych pytań naszego życia, przecież jesteśmy przeznaczeni do życia wiecznego. Niech Boże błogosławieństwo umocni nasze pragnienie szukania osobistej i prostej drogi do wieczności.rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2019
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO