Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 

17 czerwca 2018 roku

 

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w czwartek wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika – jest to jednocześnie patronalny dzień Pasterza naszej diecezji księdza biskupa Wiesława Alojzego Meringa, którego w tym dniu pragniemy objąć szczególną pamięcią w modlitwie; w niedzielę uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela.

 

2. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną oraz za wszelkie indywidualne ofiary złożone w minionym tygodniu na remont naszego kościoła.

 

3. W najbliższy piątek zakończenie roku szkolno-katechetycznego. W tym dniu zapraszamy nauczycieli, rodziców i uczniów na Mszę świętą o godz. 800 rano, aby podziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny i rozpocząć czas wakacji pojednanym z Bogiem w spowiedzi i Komunii świętej.

 

4. Za tydzień będziemy przeżywać tzw. „Niedzielę anielską”, która bezpośrednio przygotowywać nas będzie do nawiedzenia naszej parafii przez świętego Michała Archanioła w kopii cudownej figury z Gargano. Przypominamy, że nawiedzenie tej figury odbędzie się w dniach 29 i 30 czerwca. Dzisiaj po każdej Mszy świętej będą rozdawane ulotki z dokładnym programem tego nawiedzenia. Bardzo prosimy dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii świętej, o przyjście w dniu powitania figury, czyli w piątek 29 czerwca, w swoich komunijnych strojach. Powitanie odbędzie się na placu przed kościołem o godz. 1730 nabożeństwem oczekiwania. Święty Michał Archanioł swoją opieką obejmie wszystkich. Każdego z nas pragnie poprowadzić do wolności, do której prowadzi nas Chrystus. Przyjdźmy więc na to wyjątkowe spotkanie ze świętym Michałem Archaniołem. Może sami potrzebujemy Jego pomocy, a może ktoś z naszej rodziny, zniewolony złem, trwający w grzechach i nałogach. Nasza obecność może przemienić nasze serca i życie naszych bliskich. Nie zmarnujmy więc tego czasu. Niech będzie to dla nas czas łaski i mocy. Dlatego już dziś zachęcamy do zaplanowania swoich różnych codziennych obowiązków w taki sposób, aby móc czynnie wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu dla naszej parafii.

 

5. Od najbliższej środy, w ramach przygotowania do nawiedzenia, zapraszamy na nowennę do świętego Michała Archanioła, którą będziemy odprawiać bezpośrednio po Mszy świętej popołudniowej.

 

6. Za tydzień w niedzielę, po Mszy świętej o godz. 1700, katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych tych dzieci, które w miesiącu lipcu dostąpią łaski sakramentu chrztu świętego.

 

7. Koło Przyjaciół Radia Maryja w Kole organizuje w dniu 8 lipca pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt wyjazdu 40 złotych. Zapisy w zakrystii po Mszach świętych.

 

8. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”, a w nim jak zawsze wiele ciekawych artykułów m.in. Prawda o Polsce i Kościele – Dlaczego w Polsce mamy do czynienia z wyjątkowym powiązaniem spraw Kościoła i Ojczyzny i jak to należy oceniać?; Skąd brać ludzi? – W Polsce brakuje obecnie około 120 tys. pracowników niższego szczebla. Skąd ich wziąć?; Dobry kierunek, złe pomysły – Czy trzeba w najbliższym czasie spodziewać się podwyżki cen paliw? I jakie może to mieć skutki?; krótka wzmianka o koncercie uwielbienia w Kole; porada prawna: prawo jazdy na próbę.

 

9. Drogim parafianom i miłym gościom życzymy doświadczenia łaski, płynącej z miłosiernego Serca Pana Jezusa. W sobotę przypada dzień ojca, w tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwie za naszych ojców i prośmy dla żywych o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o radość życia wiecznego. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej. Szczęść Boże.
rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015, repliki zegarków wszelkie prawa zastrzeżone!
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO