Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B

 

12 sierpnia 2018 roku

 

1. Odezwa księdza biskpua ordynariusza - zbiórka na Katedrę we Włocławku.

 

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: we wtorek wspomnienie świętego Maksymiliana Kolbego, kapłana i  męczennika; w piątek wspomnienie świętego Jacka, kapłana.

 

3. Dziękujemy Siostrom Orionistkom oraz wszystkim parafianom, którzy przyjęli pielgrzymów, za otwartość i życzliwość wobec tych, którzy podjęli trud szlaku pielgrzymiego. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną oraz za wszelkie indywidualne ofiary złożone w minionym tygodniu na remont naszego kościoła.

 

4. W poniedziałek, 13 sierpnia, zpraszamy na nabożeńtwo fatimskie o godz. 1800. Po Mszy świętej udamy się w  procesji różańcowowej ulicami naszej parafii. Prosimy zabrać ze sobą lampiony.

 

5. W środę, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP i rocznica „Cudu nad Wisłą”. Prośmy w tym dniu Maryję Wniebowziętą o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Msze święte w naszej parafii tak, jak w każdą niedzielę, podczas których będzie obrzęd poświęcenia ziół, kwiatów i wianków. W tym dniu przypada tradycyjna uroczystość odpustowa w parafiach: Dęby Szlacheckie i Grzegorzew. 

 

6. W dniu 6 września, w pierwszy czwartek miesiąca, organizowany jest wyjazd do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Koszt wyjazdu 30 złotych. W dniu 17 września, w poniedziałek, organizujemy pielgrzymkę autokarową z naszej parafii na Jasną Górę. Koszt wyjazdu 40 złotych. Zapisy w kancelarii parafialnej i po Mszach świętych. Przy zapisach potrzebny jest numer pesel.

 

7. Zachęcamy do lektury czasopisma katolickiego „Idziemy”, a w nim wiele ciekawych artykułów m in.: na czym polega zawierzenie Matce Bożej; foto-relacja z wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II w Brudzewie; porada prawna o podatku od nieruchomości.

 

8. Drogim parafianom i miłym gościom życzymy radosnego przeżywania niedzieli oraz wielu łask w nowo rozpoczętym tygodniu. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i polecamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej. Szczęść Boże.
rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015, repliki zegarków wszelkie prawa zastrzeżone!
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO