Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B

 

14 października 2018 roku

 

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie świętej Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; we wtorek wspomnienie świętej Jadwigi Śląskiej;  w środę wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w  czwartek święto świętego Łukasza, ewangelisty; w sobotę wspomnienie świętego Jana Kantego, kapłana.

 

2. Dzisiaj obchodzimy w całej Polsce XVIII Dzień Papieski, podczas którego po każdej Mszy świętej, zbieramy do puszek ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzięki naszej ofiarności będzie możliwość ufundowania stypendiów naukowych dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży. Za każdy gest solidarności w budowaniu „żywego pomnika” świętego Jana Pawła II, a także za dzisiejsze ofiary złożone na tacę inwestycyjną i wszelkie ofiary indywidualne wyrażamy nasze podziękowania.

 

3. W środę o godz. 1900 katecheza biblijna w salce pod kościołem. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, od poniedziałku do soboty o godz. 1730, w niedzielę o godz. 1615.

 

4. Z racji liturgicznego wspomnienia świętego Jana Pawła w dniu 22 października oraz w 40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową, serdecznie zapraszamy za tydzień na Mszę świętą o godz. 1200, podczas której młodzież z Liceum Ogólnokształcącego przedstawi inscenizację słowno-muzyczną poświęconą naszemu Wielkiemu Rodakowi – Honorowemu Obywatelowi naszego Miasta Koła. Następnie po Mszy świętej udamy się pod obelisk świętego Jana Pawła II, aby złożyć kwiaty i zapalić symboliczne znicze.

 

5. Proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej i Kustosz Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku, serdecznie zaprasza na uroczystości obchodu 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości i 34. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości z udziałem Prezydenta RP pana Andrzeja Dudy odbędą się w czwartek, 18 października o godz. 1730, w kościele Ojców Pocieszycieli przy włocławskiej tamie.

 

6. Zbliża się miesiąc listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich zmarłych oraz o modlitwie w ich intencji. W kancelarii parafialnej można zamawiać całoroczne modlitwy za zmarłych tzw. wypominki. Również można zgłaszać zmarłych na tzw. wypominki tygodniowe. Kartki do wypisywania imion zmarłych na wypominki tygodniowe znajdują się pod chórem na stoliku. Wypisane kartki przynosimy do kancelarii parafialnej lub do zakrystii po Mszach świętych.

 

7. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”, a w nim jak zawsze wiele ciekawych artykułów między innym dotyczących osoby świętego Jana Pawła II z racji 40 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową.

 

8. W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę zakończył Lucjan Jurczak, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Rodzinom i przyjaciołom zmarłego wyrażamy nasze współczucie, a zmarłego Lucjana polecamy Bożemu Miłosierdziu i naszym modlitwom. Wieczny odpoczynek…

 

9. Drogim parafianom i miłym gościom życzymy, w nowo rozpoczętym tygodniu, radości serc przepełnionych Bożym pokojem, miłością i ufnością. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, w sposób szczególny naszą modlitwą pragniemy objąć wszystkich zaangażowanych w edukację i wychowanie młodego pokolenia z racji przypadającego dziś Dnia Edukacji Narodowej oraz w czwartek wszystkich zaangażowanych w służbę zdrowia z racji przydającego w tym dniu wspomnienia św. Łukasza – patrona służby zdrowia. Szczęść Boże.
rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015, repliki zegarków wszelkie prawa zastrzeżone!
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO