Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 63 272 47 28
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

28.05.2017r.

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek świętą Urszulę Ledóchowską, dziewicę i zakonnicę; w środę święto Nawiedzenia NMP; w czwartek świętego Justyna, męczennika; w sobotę świętych męczenników Karola Lwangę i Towarzyszy. 

 

2. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary indywidualne złożone w minionym tygodniu na prace remontowe naszej świątyni.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek szczególnie pamiętamy o modlitwie w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Spowiedź w piątek od godz. 630 oraz po południu od godz. 1700. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 900. W sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godzinie 900 rano, następnie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz wspólne odmówienie jednej części różańca świętego. W sobotę wyjazd na nocną pielgrzymkę z Konina do Lichenia o godz. 2230.

 

4. Zapraszamy w ostatnich dniach maja do licznego udziału w nabożeństwach majowych, szczególnie to zaproszenie kierujemy do tych osób, które jeszcze nie uczestniczyły w tym pięknym maryjnym nabożeństwie. Od czwartku,
1 czerwca, zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które będą o godz. 1745.

 

5. W sobotę, 3 czerwca, wyjazd młodzieży na Pola Lednickie o godz. 1000 z placu przed kościołem. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt wyjazdu 50 złotych.

 

6. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Od piątku trwa nowenna przed tą uroczystością. Za tydzień w całej Polsce będzie przeprowadzona przed kościołami zbiórka do puszek na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Za tydzień w niedzielę 4 czerwca, w Katedrze Włocławskiej o godz. 1500, diakoni otrzymają święcenia kapłańskie.

 

7. W czwartek, 8 czerwca, organizujemy wyjazd do Świnic Warckich na diecezjalne spotkanie dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej Komunii świętej. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Jest to bardzo piękne duchowe spotkanie, które w tym roku będzie prowadził ks. Łukasz Piórkowski z telewizyjnego „Ziarna”, będzie to również dobra okazja do zapoznania się z miejscem urodzenia i chrztu świętej Faustyny Kowalskiej. Zapisy dzisiaj w zakrystii po Mszach Świętych. Koszt wyjazdu 15 złotych.

 

8. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”, a w nim jak zawsze wiele ciekawych artykułów m.in. Między Łodzią i Opolem – co tworzy, a co niszczy jedność wśród Polaków?; Prymas Tysiąclecia – walkę prymasa Wyszyńskiego z komunistamio zachowanie wolności Kościoła w Polsce; Ukraińcy czują się w Polsce dobrze – jak wygląda życie religijne już około miliona Ukraińców w Polsce i jak z ich perspektywy oceniane są relacjez Polakami?; Jaka pomoc dla życia? – na jaka pomoc w ramach programu „Za życiem” mogą liczyć rodziny, których dzieci dotknięte są niepełnosprawnością?; Nie mów do mnie „mamo” – o dzieciach, które bardzo chciałyby kogoś nazywać swoją mamą i o ich opiekunach.

 

9. Naszym drogim parafianom i gościom życzymy w tę radosną uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, życzymy wiele łask od zmartwychwstałego i wywyższonego Chrystusa. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże.
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015, wszelkie prawa zastrzeżone!
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO