Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU - ROK C

 

 9 grudnia 2018 roku

 

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w czwartek wspomnienie świętej Łucji, dziewicy i męczennicy; w piątek wspomnienie świętego Jana od Krzyża, kapłana.

 

2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, z tej racji w polskich parafiach odbywa się zbiórka pieniędzy do puszek na pomoc osobom w potrzebie mieszkającym na Wschodzie. Ofiary będzie można złożyć po Mszy świętej do puszek znajdujących się pod chórem kościoła. Są jeszcze do nabycia świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece można nabywać po każdej Mszy świętej u ministrantów pod chórem kościoła.

 

3. W środę po Mszy świętej o godz. 1800 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. W środę o godz. 1900 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin.

 

4. W czwartek, 13 grudnia, Rada Oddziału NSZZ Solidarność w Kole zaprasza na Mszę świętą w intencji ofiar stanu wojennego, która będzie odprawiona w naszym kościele godz. 1800.

 

5. W najbliższy piątek rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Rekolekcjom przewodniczyć będzie ks. Adam Kłonowski – wikariusz parafii katedralnej we Włocławku. Program rekolekcji jest umieszczony w aktualnościach. Transmisja telewizyjna Mszy świętych w sobotę o godz. 1800 i w niedzielę o godz. 1200. Tak zorganizujmy sobie czas, by jak najliczniej wziąć udział w tych rekolekcjach.

 

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godz. 1200 odbędzie się obowiązkowe spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania

 

7. Odwiedziny chorych przed świętami będą miały miejsce w poniedziałek 17 grudnia od godz. 900. Chorych zgłaszamy w kancelarii lub w zakrystii.

 

8. W niedzielę, 23 grudnia, odbędzie się w naszej parafii „Rodzinne kolędowanie”. Z tej racji Msza święta po południu będzie o godz. 1500.

 

9. W okresie Bożego Narodzenia od 27 do 29 grudnia, już po raz trzeci, Kolędnicy Misyjni pragną przyjść do naszych domów. Dzieci będą odwiedzały rodziny z krótką scenką bożonarodzeniową. Osoby, które zechciałyby przyjąć kolędników proszone są o zgłoszenie się bezpośrednio do siostry katechetki Małgorzaty ze Szkoły Podstawowej nr 3 lub można zgłosić się po Mszach świętych w zakrystii i w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.

 

10. Przez cały okres trwania rekolekcji, młodzież z naszego liceum, tradycyjnie rozprowadzać będzie sianko na stół wigilijny, przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę, która przeznaczona będzie na pomoc rodzinie w Osieku Wielkim, której dom został zniszczony w wyniku pożaru.

 

11. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną oraz za wszelkie ofiary indywidualne złożone w minionym tygodniu na prace remontowe naszego kościoła. Od tygodnia nasz kościół jest ogrzewany. 

 

12. Kto pragnąłby ofiarować choinkę do wystroju kościoła na czas bożonarodzeniowy to bardzo proszę nas poinformować. Będziemy za ten dar bardzo wdzięczni.

 

13. Zachęcamy do nabywania i lektury najnowszego numeru tygodnika katolickiego „Idziemy”, a w nim warto zwrócić uwagę na następujące artykuły: O niezmiennych prawdach Kościoła – wywiad z ks. profesorem Dariuszem Kowalczykiem; Więcej niż zwykłe „dziękuję” – o powodach do wdzięczności; W łódzkiej Manufakturze krótka wzmianka o wycieczce naszych ministrantów do Łodzi ; porada prawna: o świadczeniach pielęgnacyjnych. Do każdego numeru dołączony jest program rekolekcji adwentowych.

 

14. Drogim parafianom i miłym gościom życzymy dobrego tygodnia oraz owocnego w duchowe przeżycia czasu rekolekcji adwentowych. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i prosimy o wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej. Szczęść Boże.
rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015, repliki zegarków wszelkie prawa zastrzeżone!
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO