Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

19.11.2017r.

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek świętego Rafała Kalinowskiego, kapłana; we wtorek Ofiarowanie NMP; w środę świętą Cecylię, dziewicę i męczennicę; w piętek świętych Andrzeja Dung-Laca i Towarzyszy, męczenników.

 

2. Informujemy, że  w ramach dekanalnego turnieju w piłkę halową, który odbywał się 11 listopada w Kole, nasi ministranci zajęli II miejsce w kategorii gimnazjum oraz II i III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Ministrantom gratulujemy.

 

3. W tym tygodniu Pan organista będzie roznosił opłatki wigilijne w blokach przy ulicy starej Kolejowej; w sobotę ulica Wiejska i Chojny.

 

4. W piątek o godz. 1900 Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

 

5. W sobotę, 25 listopada o godz. 1000 w kościele, odbędzie się nabożeństwo liturgiczne połączone z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

 

6. Za tydzień w niedzielę będziemy celebrować uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1700 katecheza przedchrzcielna dla rodziców  i rodziców chrzestnych tych dzieci, które w miesiącu grudniu dostąpią łaski sakramentu chrztu świętego.

 

7. W sobotę, 2 grudnia, organizowany jest wyjazd do Torunia na uroczystości związane z 26 rocznicą powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych. Koszt wyjazdu 30 złotych. Wyjazd będzie o godz. 800 rano.

 

8. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę inwestycyjną, za ofiary złożone do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan oraz za wszelkie ofiary indywidualne złożone w minionym tygodniu na prace remontowe naszego kościoła.

 

9. Zachęcamy do nabywania najnowszego numeru tygodnika katolickiego „Idziemy”, a w nim jak zawsze wiele ciekawych artykułów m.in. Odwaga spotkania z ubogim  – Co jest najważniejsze w kontakcie z ubogimi?; Gdy śmierć pomyli drzwi - jak człowiek, nawet ocalony przed aborcją, nosi jej znamię przez całe życie?; Jezus czeka na ulicy – o człowieku, który po własnym nawróceniu zajął się pomocą bezdomnym i innym ludziom w potrzebie.

 

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Krystyna Szymańska i Zdzisław Świder. Rodzinom zmarłych składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłych Krystynę i Zdzisława polecamy Bożemu miłosierdziu i naszym modlitwom. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

 

11. Drogim parafianom i miłym gościom życzymy aby naśladowanie Chrystusa, stało się źródłem mądrości i mocą w rozwijaniu darów Boga. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej. Szczęść Boże.
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015, wszelkie prawa zastrzeżone!
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO