Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 63 272 47 28
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

17.09.2017r.

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek świętego Stanisława kostkę, zakonnika i patrona Polski; w środę świętych męczenników koreańskich; w czwartek świętego Mateusza, apostoła i ewangelisty; w sobotę świętego Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika.

 

2. Dziś przeżywamy 51. Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony pod hasłem „«Nie lękaj się, bo jestem z tobą» (Iz 43, 5). Przekazujmy nadzieję i ufność w naszych czasach”. Zachęcamy do słuchania, oglądania mediów katolickich w sposób szczególny ogólnopolskiej rozgłośni Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz zachęcamy do lektury czasopism katolickich. W naszej parafii można nabywać tygodnik katolicki „Idziemy”, w którym jest wiele ciekawych artykułów z życia religijnego, duchowego, a także dotyczących spraw dnia codziennego. W najnowszym numerze znajdziemy artykuły dotyczące jubileuszu objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, papieskiej pielgrzymki do Kolumbii oraz obszerna relacja z uroczystości jakie miały miejsce na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady w Lesie Rzuchowskim. Cena tygodnika katolickiego „Idziemy” wynosi 4 złote.

 

3. Przypominamy, że w dniu jutrzejszym (tj. poniedziałek) wyjeżdżamy na pielgrzymkę na Jasną Górę o godz. 600 rano z placu przed kościołem. Prosimy o punktualność. 25 września wyjedzie druga pielgrzymka na Jasną Górę o godz. 600 rano. Osoby, które jeszcze nie dokonały wpłaty i nie podały numeru pesel prosimy, aby dzisiaj wszystko uzupełniły.

 

4. W środę spotkanie modlitewne o godz. 1900 w salce pod kościołem. Za tydzień w niedzielę Ojcowie Bernardyni zapraszają na odpust ku czci świętej Tekli. Suma odpustowa o godz. 1300.

 

5. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1200 kandydaci do sakramentu bierzmowania rozpoczną w sposób uroczysty przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu. Bardzo prosimy wszystkich zainteresowanych o obecność. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie organizacyjne z kandydatami. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1700 zapraszamy na katechezę przedchrzcielną rodziców i rodziców chrzestnych tych dzieci, które w miesiącu październiku dostąpią łaski sakramentu chrztu świętego.

 

6. W sobotę, 7 października, organizujemy wyjazd do Świnic Warckich na Diecezjalny Kongres Różańcowy, który będzie odbywał się w łączności prowadzonej w tym dniu wielkiej modlitwy różańcowej tzw. „Różaniec do granic”. Osoby chętne do udziału w tym wydarzeniu prosimy o dokonywanie zapisów w zakrystii po Mszach Świętych. Koszt wyjazdu 15 złotych.

 

7. Od niedzieli 1 października, w parafii św. Bogumiła w Kole, rozpoczną się katechezy przedmałżeńskie. Pierwsze organizacyjne spotkanie odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 1700. Bardzo prosimy narzeczonych, którzy w najbliższym czasie zmierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński o zgłoszenie się do udziału w tych katechezach.

 

8. Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę inwestycyjną oraz za wszelkie ofiary indywidualne złożone w minionym tygodniu na remonty naszego kościoła.

 

9. W minionym tygodniu doczesną pielgrzymkę zakończyła Bożena Krucka. Rodzinie i przyjaciołom zmarłej składamy wyrazy chrześcijańskiego współczucia, a zmarłą Bożenę polecamy Bożemu miłosierdziu i naszym modlitwom. Wieczny odpoczynek…

 

10. Naszym drogim parafianom i miłym gościom życzmy dobrze przeżytej niedzieli w gronie najbliższych oraz dużo radości w nowo rozpoczętym tygodniu. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo. Szczęść Boże.

 
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015, wszelkie prawa zastrzeżone!
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO