Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia parafialne


Znajdujesz się w zakładce strony parafialnej "ogłoszenia", jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij w inną zakładkę, które masz w pasku u góry, np. aktualności, intencje, itd.

 


 

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

20 czerwca 2021 roku

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi; w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
   
 2. W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną i w konsekwencji zniesieniem przez władze państwowe znacznej części obostrzeń dotyczących limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, z dniem 20 czerwca 2021 r. ks. bp Krzysztof Wętkowski znosi dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Na nowo więc obowiązuje nas udział w niedzielnej i świątecznej Eucharystii zgodnie z III Przykazaniem Dekalogu oraz I Przykazaniem Kościelnym. Kto z własnej winy opuszcza niedzielną i świąteczną Eucharystię- popełnia grzech ciężki.
   
 3. Zgodnie z dekretem Administratora Apostolskiego Wiesława Meringa z dnia 1 czerwca posługę duszpasterską w naszej parafii kończy ksiądz Przemysław Kłosowski, który zostaje przeniesiony do parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu. Księdzu Przemkowi już dziś dziękujemy za trzy lata posługi w naszej parafii. Szczególnie dziękujemy mu za pracę z dziećmi, ministrantami, młodzieżą, prowadzenie kancelarii oraz za wszelkie inicjatywy duszpasterskie. Podziękowanie księdzu Przemysławowi będziemy mogli wyrazić w przyszłą niedzielę o godz. 10:30. Od 1 lipca posługę w naszej parafii rozpocznie ks. Grzegorz Guć z Ciechocinka.
   
 4. Również w niedzielę, 27 czerwca, swoje święto patronalne będzie przeżywał nasz Ksiądz Proboszcz i Dziekan Władysław Waszak. Zapraszamy w tym dniu na Mszę świętą o godz. 10:30 w intencji dostojnego Solenizanta i Jubilata.
   
 5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz. 8:00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.
   
 6. W ostatnim czasie do wieczności odszeszli: Krystyna Oździńska, Leon Wabnic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
   
 7. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”.
   
 8. Niech Pan obficie wszystkim błogosławi! Szczęść Boże!rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki podróbki zegarków