Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ogłoszenia


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B

 

11 listopada 2018 roku

SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy: w poniedziałek wspomnienie świętego Jozafata, biskupa i męczennika; we wtorek wspomnienie świętych Benedykta, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; w sobotę wspomnienie świętą Elżbietę Węgierską, zakonnicę.  

 

2. W poniedziałek, 12 listopada, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

3. Przypominamy, o uczestnictwie w obowiązkowej katechezie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w najbliższy wtorek i środę o godz. 1630 w salce pod kościołem. Spotkania odbywać się będą według ustalonego harmonogramu, z którym osoby zainteresowane zostały już zapoznane.

 

4. W środę po Mszy świętej o godz. 1800 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. W środę o godz. 1900 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji rodzin.

 

5. W tym tygodniu pan organista będzie roznosił opłatki wigilijne w blokach przy ulicy Włocławskiej 11, 13, 15 i 17; 20 Stycznia 20; PCK 10, 12, 14 i 16; w sobotę: Chojny, ul. Nagórna i ul. Mikołajczyka.

 

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godz. 1030, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole, przedstawią montaż słowno-muzyczny z racji setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

7. W sobotę, 1 grudnia, organizowany jest wyjazd do Torunia na uroczystości związane z 27 rocznicą powstania Radia Maryja. Zapisy w zakrystii po Mszach świętych. Koszt wyjazdu 30 złotych. Przy zapisach potrzebny jest numer PESEL i numer telefonu.

 

8. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjną oraz za wszelkie ofiary indywidualne złożone w minionym tygodniu na prace remontowe naszego kościoła.

 

9. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”, a w nim jak zawsze wiele ciekawych artykułów m.in. Sto lat temu – Okoliczności odzyskania przed 100 laty niepodległości i budowy silnego państwa polskiego; Fundament wolnej Polski – Co jest siłą Polski? Galerie handlowe, których nawet Zachód może nam pozazdrościć? Czy sprawy ducha, o których mówi się coraz mniej?; relacja z nocy świętych w Kole.

 

10. W radosną uroczystość odzyskania niepodległości, życzymy wszystkim umiejętności dzielenia się z potrzebującymi i poczucia odpowiedzialności za Ojczyznę. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej. Szczęść Boże.
rolex replika zegarki repliki
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015, repliki zegarków wszelkie prawa zastrzeżone!
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO