Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 2017


W dniu 9 lipca odbyła się pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.


Po raz 26. na Jasną Górę pielgrzymowali słuchacze Radia Maryja. Jest to największa grupa pątników, jaka w ciągu roku przybywa do częstochowskiego sanktuarium. Tegoroczna modlitwa odbywała się pod hasłem „Idźcie i głoście”. 

 

Głównym punktem pielgrzymki była Msza św., której na szczycie Jasnej Góry przewodniczył abp Jan Romeo Pawłowski, delegat ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej. Hierarcha wiele miejsca poświęcił rodzinie. Z niepokojem zauważył, że próbuje się dziś wyliczać ile kosztuje wychowanie dziecka i co za te pieniądze można by kupić.

 

„To jest szatańskie. Tak, dziecko w rodzinie kosztuje, potężną kwotę, kwotę miłości, i tylko głupcy przeliczają te miłość na pieniądze. Dziecko to dar Bożego błogosławieństwa, to niebo, które się pochyla nad nami” – mówił abp Pawłowski.

 

Specjalny list do uczestników pielgrzymki skierował Prezydent Andrzej Duda, który zauważył, że audycje Radia Maryja, programy Telewizji Trwam i publikacje „Naszego Dziennika” łączą rodaków w kraju i Polonię za granicą. „Jestem przekonany - napisał Prezydent - że Polacy potrzebują zjednoczenia wokół fundamentalnych wartości patriotycznych, etycznych, społecznych i religijnych”.

 

Nad całością organizacji tegorocznej pielgrzymki z Koła czuwały Panie: Krystyna Kozielska i Gabriela Malińska, które opiekują się Kołem Przyjaciół Radia Maryja działającym przy naszej parafii. Duchowym opiekunem był nasz ksiądz wikariusz Damian Bułakowski. Dziękujemy wszytkim uczestnikom tegorocznej pielgrzymki za tak piekny i aktywny udział. W tym roku na Jasną Górę udało się 48 pątników z różnych części powiatu kolskiego: z Koła, Grzegorzewa, Babiaka, Dębów Szlacheckich, Osieka Wielkiego, Osieka Małego oraz dwóch pielgrzymów z Konina.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć :-) zdjęcia: ks. Damian
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015, repliki zegarków wszelkie prawa zastrzeżone!
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO