Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Nowy krzyż na kościele?


W sobotę 5 czerwca 2021r. odbyły się pierwsze oględziny i rozmowy dotyczące wymiany metalowego krzyża na szczycie kościoła. Ksiądz Proboszcz pragnie, aby nowy był bardziej widoczny, estetyczny i okazały, a tym samym stanowił wizytówkę kościoła i całej parafii.


Do finalizacji jednak tego przedsięwzięcia potrzeba bardzo dużo wsparcia modlitewnego i ludzkiego, ponieważ wbrew pozorom musi być zaangażowanych w to wiele osób ( konstruktorów, inżynierów, montażystów i metaloplastyków). Przy wsparciu Bożym mogłoby się to udać może już nawet na koniec obecnego roku. 

 

Planowanym wykonawcą krzyża jest firma KUŹNIA JĘDRZEJEWSKICH z Osięcin. Zakład istnieje od 1946 roku. Zajmujmują się wykonywaniem szerokiej gamy wyrobów kutych ręcznie według wzorów własnych oraz klientów. Długoletnie doświadczenie, stosowanie tradycyjnej technologii kowalskiej oraz wysoka jakość pozwoliła ugruntować bardzo wysoką pozycję na rynku krajowym jak i zagranicznym. Wyroby znajdują się w wielu krajach świata m.in. Niemczech, Norwegii, Danii, Szwecji, Czechach, Francji a nawet w USA i Kanadzie. Będzie to już nie pierwszy krzyż, który wyszedłby z tego zakładu.

 
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica