Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Mamy dwóch nowych Szafarzy


„Nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej to przede wszystkim człowiek w pełni rozumiejący liturgię, od sprawowania której zależy wiara i życie Kościoła” - tymi słowami zwrócił się ks. inf. prof. dr hab. Krzysztof Konecki do wiernych zgromadzonych na Eucharystii z obrzędem ustanowienia nadzwyczajnych szafarzy Najświętszego Sakramentu, która sprawowana była 29 maja br., w kościele seminaryjnym św. Witalisa we Włocławku.


Po pozdrowieniu ks. prał. Michał Krygier, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej, skierował słowo powitania pod adresem obecnych na liturgii, a szczególnie do ks. inf. Krzysztofa Koneckiego oraz kandydatów do przyjęcia posługi, nazywając ich tymi, „którzy będą zanosili Jezusa do bliźnich”.
 
W homilii ks. Konecki przypomniał wielką wartość posługi nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, która w Kościele była obecna od pierwszych lat jego istnienia. „To wielki zaszczyt i nobilitacja, ale także łaską Bożą i wyrazem Bożego zaufania. To wielka misja, zadanie i ogromna odpowiedzialność w dziele zbawienia i uświęcenia świata”, mówił ks. Konecki, zaznaczając, że „by Chrystusowi użyczyć własnych rąk i nóg, by móc zanieść Jego ciało do rodzin w parafiach, trzeba najpierw użyczyć Mu swojego serca, umysłu, modlitwy i adoracji”. Następnie homilista zaznaczył, że przyjmowana posługa nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej wymaga świadectwa, które jest możliwe tylko dzięki więzi z Chrystusem.
 
Na zakończenie homilii kaznodzieja zwrócił się do nadzwyczajnych szafarzy Najświętszego Sakramentu, by w swojej posłudze często pamiętali o modlitwie w intencji powołań kapłańskich.
 
Po liturgii słowa miał miejsce uroczysty obrzęd ustanowienia 27 szafarzy nadzwyczajnych Eucharystii.
 
Na zakończenie Mszy świętej Przewodniczący Eucharystii złożył podziękowania pod adresem ks. prał. Michała Krygiera – dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Kurii Diecezjalnej za jego wkład w przygotowanie i stałą formację szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej diecezji włocławskiej.

Z naszej Parafii zostali ustanowieni Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii Świętej pan Tomasz Kawczyński i pan Michał Turowski. Otoczmy ich szczególną modlitwą i szacunkiem, ponieważ mimo to, że posługę przy Ołtarzu będą pełnić zgodnie z wolą i posłannictwem Kościoła, to i tak znajdują się osoby, które uważają się za wierzące, a nie kochając Kościół - Oblubienicę Chrystusa piszą anonimy, albo zniechęcają Szafarzy do posługi. 
 
Nowo ustanowieni szafarze pochodzą z następujących parafii: św. Maksymiliana w Koninie, Skęczniewie, MB Częstochowskiej w Kole, św. Wojciecha w Koninie, Kazimierzu Biskupim, Uniejowie, Służewie, Gosławicach, Lubiczu Górnym, Piotrkowie Kujawskim, Osięcinach, Broniewie, Sadlnie, Grochowalsku, Najświętszego Zbawiciela we Włocławku, św. Barbary w Turku, św. Doroty w Licheniu, Chojnem, Połajewie, NMP Królowej Polski w Koninie i Grochowach.
 
Przyjęcie posługi poprzedziły spotkania formacyjne prowadzone przez ks. prof. Krzysztofa Koneckiego - wykładowcę teologii liturgii w WSD we Włocławku oraz ceremoniarza katedralnego. Spotkania odbywały się w sobotnie przedpołudnia 15 i 22 maja br. we włocławskim seminarium.

 

 

ZDJĘCIA
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica