Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Rozdaliśmy potrzebującym 15 tysięcy złotych


Najbardziej potrzebujący seniorzy, którzy zmagają się z problemami finansowymi, niepełnosprawnością czy samotnością, otrzymali kartę na zakupy, która co miesiąc – od kwietnia 2021 do stycznia 2022 – zasilana jest kwotą 150 zł. To znaczące odciążenie ich miesięcznych budżetów – 84% seniorów deklaruje, że program ma istotny wpływ na poprawę ich sytuacji życiowej. Uczestnicy programu objęci są także opieką wolontariuszy z naszej Parafii, co jest ważne zwłaszcza w czasie pandemii.


Programem w naszej Rodzinie Parafialnej zajął się z pomocą wolontariatu parafialnego i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kole Ks. Przemysław Kłosowski. Rozdysponował 15 tysięcy złotych po wcześniejszej kwalifikacji osób.

 

– Program „Na codzienne zakupy” to wielkie przedsięwzięcie dla Fundacji i Caritas, bo działamy na wielką skalę na terenie całego kraju. Jest to też projekt, który przynosi realne rezultaty. Jakość życia objętych nim seniorów znacząco się poprawia. Z perspektywy osób aktywnych zawodowo kwota 150 zł może nie wydawać się znacząca, jednak dla wielu seniorów to poziom, który pozwala im lepiej się odżywiać lub po prostu wykupić leki albo pozwolić sobie na opał w zimie – mówi Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

 

 

 

 

 
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica