Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ksiądz Dziekan przyjął odnowienie ślubu miłości


Zgodnie z zaleceniami wyższych przełożonych Sióstr Orionistek, Zgromadzenie to odnowiło na całym Świecie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia 2021r. specyficzny Ślub MIŁOŚCI określający ich tożsamość w Kościele, jako Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia - według serca Ojca Założyciela - św. Alojzego Orione.


W naszej wspólnocie parafialnej Wspólnota Sióstr Matki Bożej z Lourdes – tzw. Dom Sióstr katechetek odnowiły swój ślub miłości na ręce przedstawiciela Kościoła Świętego – Proboszcza Parafii, a jednocześnie Dziekana Dekanatu Księdza Kanonika Władysława Waszaka w klasztornej kaplicy. Świadkami tego pięknego wydarzenia byli księża wikariusze (ks. Przemysław i ks. Sebastian), a także miejscowy organista p. Robert Budynek.

 

Odnowienie ślubów poprzedził dzień skupienia poprowadzony przez ks. Przemysława Kłosowskiego. Tematy konferencji dotyczyły oczywiście ślubu miłości, ale w świetle otrzymanego uprzednio Bożego miłosierdzia. Rozważaniom towarzyszyły myśli św. Jana Pawła II i św. Alojzego Orione. 

 

Siostry Orionistki obok trzech ślubów: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa składają czwarty – ślub miłości. Ślubem tym zobowiązują się do osobistego i wspólnotowego świadczenia miłości oddając swoje życie do dyspozycji Kościoła i Papieża w czynnej ewangelizacji i dziełach miłosierdzia. Na swoje powołanie odpowiadają ewangelicznymi uczynkami miłości i miłosierdzia co do ciała i co do duszy zgodnie z potrzebami Kościoła, czasu i okoliczności.

 

 

ZDJĘCIA
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica