Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Wolontariat - akcja rodzina rodzinie


W ostatnim czasie, kiedy szalejąca pandemia zbierała swoje żniwo, a niektóre ludzkie serca są na skraju wytrzymałości, zrodził się pomysł, który był wielokrotnie przez Księdza Proboszcza już wcześniej sygnalizowany, aby w Parafii założyć grupę wolontariatu. Był to strzał w dziesiątkę, ponieważ w tym trudnym dla wszystkich czasie, nic nie podnosi na duchu, jak chrześcijańska miłość i solidarność.


Tak się też stało. Jeszcze przed Świętami Wielkiej Nocy, kilkadziesiąt osób, włączyło się w pierwszą wspólną akcję charytatywną.

 

Były to paczki przygotowane przez ludzi dobrej woli, dla konkretnych rodzin i osób z naszej Parafii. Jesteśmy niezwykle wdzięczni wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie, a m.in. s. Anuncjacie za przygotowanie pomysłowych toreb.

 

Ks. Przemek na jednym ze spotkań powiedział, że „najwspanialszym wynagrodzeniem naszego trudu będzie pochwała od samego Jezusa” i pewnie można by do tego dodać „która będzie wypisana w twarzach obdarowanych”, bo w drugim człowieku widzimy zawsze Jezusa.

 

Już niebawem najuboższe osoby starsze, samotne z naszej Parafii otrzymają karty z doładowaniem miesięcznym po 150zł, na rok czasu, na codzienne zakupy do Biedronki.

 

Deo Gratias!

 

 

ZDJĘCIA
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica