Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Wigilia Paschalna


Wigilia Paschalna to najważniejsza liturgia Triduum Paschalnego, ale i całego roku liturgicznego. Mocą Ducha Świętego uobecniamy najważniejsze wydarzenia w dziejach świata i ludzkości. Tej nocy cała ludzkość została wyswobodzona z niewoli grzechu i śmierci. Celebracja, którą rozpoczęliśmy po zapadnięciu zmroku, przeprowadziła nas ze śmieci do życia, z ciemności do jasności życia w Chrystusie. Pan oznajmia całemu światu, że jest światłością świata, a każdy, kto za Nim idzie, razem z Nim zmartwychwstanie.


Po obrzędach wprowadzających, jak błogosławieństwo ognia i świecy paschalnej, które ze względu na pandemię odbyłt się wewnątrz kościoła, bez ogniska, celebrowaliśmy rozbudowaną liturgię słowa, a następnie liturgię odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, aby wyrzekając się spraw szatana, na nowo wybrać i pójść za Chrystusem. Liturgii przewodniczył ks. Sebastian Adamczyk - wikariusz.

 

Na zakończenie Wigilii Paschalnej głos zabrał Ksiądz Proboszcz, który wyraził słowa uznania dla przygotowujących wszystkie liturgie Świąt Paschalnych za wysprzątanie, wystrojenie kościoła i zaplanowanie celebracji: ks. Przemysławowi Kłosowskiemu i Aleksandrowi Szurgotowi. „Nie zawstydziłbym się przebiegu tych Liturgii nawet przy transmisji przez media publiczne” - dodał Ksiądz Dziekan. Ks. Kanonik zauważył również piękne sprawowanie Liturgii Paschalnej i pokrzepiające słowo ks. Sebastiana. Słowa wdzięczności usłyszeli również ministranci, szafarze, lektorzy, kantorzy i Pan Organista.

 

Tego roku, mimo, że mogło wejść do kościoła więcej osób niż zeszłego, to i tak jest to niezmiernie trudne, że nie mogli uczestniczyć wszyscy ci, którzy chcieli.

 

 

 

ZDJĘCIA
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica