Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Nadesłane życzenia wielkanocne


Życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego skierował do nas Ksiądz Biskup Wiesław Mering. Miłe słowa otrzymaliśmy również od władz państwowych, samorządowych, powiatu, miasta, gmin, a także serdeczne słowa od wielu firm, instytucji i prywatnych osób. Dziękujemy pięknie za życzenia i odwzajemniamy modlitwą.

 

Niżej publikujemy część życzeń:

KLIKNIJ


WIELKANOCNE ŻYCZENIA BISKUPA WŁOCŁAWSKIEGO

 

Bracia w kapłaństwie, Drodzy moi Siostry i Bracia - Diecezjanie Włocławscy!

 

W niełatwych czasach przeżywamy Święta Zmartwychwstania Pana Jezusa. Opustoszały nasze świątynie, spotykamy się z atakami na nasze świętości, życie społeczne zostało wypełnione wulgarnością. Boga usiłują wyprowadzić z życia osobistego, rodzinnego i narodowego. Kłamstwa i bluźnierstwa, chora ideologia, wyznawana przez agresywną mniejszość, rości sobie pretensje do zawładnięcia kulturą i poglądami większości! Przygnębia nas ta sytuacja. Pytamy trwożnie: dokąd idziesz świecie, Europo, Polsko?! Dotknięci mocami zła uwierzyliśmy, że nic nie możemy zrobić, że dobro i prawda przegrały!

 

I tu na naszej drodze pojawia się Zmartwychwstały! O Nim też myślano, że został zwyciężony, pokonany przez Złego! Jakież to były złudzenia! Choć marsz wrogich człowiekowi ideologii wydaje się triumfować, to ostatnie słowo należy jednak do Chrystusa i tych, którzy z Nim się łączą! To właśnie jest fundament naszego optymizmu i nadziei. Zmartwychwstanie wnosi nadzieję do każdego wypełnionego wiarą serca. Śpiewamy w popularnej pieśni, że Chrystus jest zwycięzcą śmierci, piekła i szatana!

 

Drodzy Siostry i Bracia! Wpatrujcie się w Zmartwychwstałego, przyjmijcie Go z najgłębszą wiarą do serc i domów. Nie wierzcie rozmaitym prorokom usiłującym rozmyć naszą chrześcijańską tożsamość. Z Jezusem przezwyciężymy wszystkie lęki, każde zło!

 

Życzę Wam, Drodzy Diecezjanie, byście przytuleni do Zmartwychwstałego mężnie trwali przy dobru i odważnie przeciwstawiali się złu! Chrystus żyje - ten sam dziś, co i przez wszystkie wieki! A my ufamy Jemu, że i nas obdarzy niekończącym się życiem!

 

Radosnych, mimo wszystko, i błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica