Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Wspomnienie Matki Bożej z Lourdes


11 lutego każdego roku przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Parafialne obchody tego dnia miały dwa wymiary.


Pierwszym był odpust we wspólnocie Sióstr katechetek, które w sposób szczególny są powierzone opiece Maryi, która objawiała się w Lourdes. Z tej racji już od godziny 6:00 rano śpiewały w swojej domowej kaplicy Godzinki ku czci Niepokalanej Maryi , a po nich rozpoczęły celebrację Najświętszej Eucharystii. Liturgię kapłan zakończył wystawieniem Najświętszego Sakramentu, litanią do MB z Lourdes i indywidualnym błogosławieństwem, które wyróżnia Sanktuarium w Lourdes.

 

Drugi wymiar tego dnia miał zwieńczenie w kościele parafialnym, gdzie o godz. 9:00 zebrali się chorzy, starsi prosząc o udzielenie sakramentu namaszczenia chorych w Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Jest to zawsze w życiu parafialnym szczególnie ważny moment, ponieważ osoby te stanowią filar modlitewny Kościoła Świętego. Ks. Przemek, który głosił homilię, w ostatnich słowach, przytoczył refleksję Ojca Świętego Jana Pawła II: „ Proszę wszystkich, aby wasze pokoje stały się kaplicami, byście wpatrywali się w obraz Ukrzyżowanego; módlcie się za nas, także za działalność Następcy Piotra, który szczególnie wierzy w waszą duchową pomoc i z serca wam błogosławi”.
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki podróbki zegarków
orologi replica