Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego


2 lutego, Kościół katolicki obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W polskiej tradycji jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej. 2 lutego przypada także Dzień Życia Konsekrowanego. Siostry i bracia zakonni, podobnie jak Jezus w świątyni Jerozolimskiej, ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu.


W naszej Parafii posługują Siostry Orionistki (Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia). Zgromadzenie założone zostało 29 czerwca 1915 r. w Tortonie we Włoszech przez św. Alojzego Orione. Charyzmatem Sióstr Orionistek  jest pełnienie miłosierdzia wobec potrzebujących, biorąc pod uwagę szczególnie potrzeby ludzi ubogich, nie tylko materialnie, ale i duchowo, by „odnowić wszystko w Chrystusie”.

 

Siostry w Kole prowadzą Dom Pomocy Społecznej, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Usługi Pielęgniarskie “Pallium”, a także posługują jako katechetki.

 

W 25. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego Msze dziękczynno – błagalne kapłani sprawowali w intencji Sióstr o godz. 10:00 w DPSie i o godz. 18:00 w kościele parafialnym. Ze względu na trwającą epidemię Siostry nie mogły odnowić swojej profesji zakonnej przed Księdzem Biskupem jak każdego roku, dlatego zgodnie z zaleceniami wyższych przełożonych odnowiły swoje przyrzeczenia w parafiach, gdzie posługują.

 

O godz. 10:00 swoją profesję zakonną odnawiały Siostry, które już nie mogą przychodzić do kościoła o własnych siłach, dlatego we wspólnocie z innymi Siostrami, powiedziały po raz kolejny Chrystusowi: „jestem cała Twoja”. Wymownym znakiem, które Siostry otrzymały były białe róże – symbol „pełni łaski” Maryi, która dzieli się nią w tym wyjątkowym dniu z Siostrami.

 

O godz. 18:00 Ksiądz Proboszcz poprowadził odnowienie profesji zakonnej podczas bardzo rozbudowanej liturgii, którą przygotowały same Siostry. Nasze Siostry Orionistki wyglądały dziś wyjątkowo, ponieważ niosły przed sobą światło Chrystusa i rozświetlały swoim świadectwem życia drogi naszej wspólnoty parafialnej.

 

 

ZDJĘCIA
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki podróbki zegarków
orologi replica