Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Bezpieczny kościół


Niektórzy zastanawiają się czy w kościele mogą czuć się bezpiecznie w związku z trwającą epidemią. Warto więc przedstawić środki ochrony, które są powzięte w naszej parafii, a które nie znajdziemy w każdym innym kościele, albo galerii handlowej czy sklepie.


Pierwszym faktem na który warto zwrócić uwagę, to wielka powierzchnia kościoła, która pozwala na zachowanie odpowiedniego dystansu podczas Mszy św., ale nie tylko. W dni powszednie jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w otwartym kościele od godz. 7:30 do godz. 18:00, co pozwala przebywać w świątyni niemal samemu.

 

W wejściach głównych szybko dostrzeżemy profesjonalne i nowoczesne automaty do dezynfekcji rąk, które w sposób bezdotykowy, za pomocą wbudowanej fotokomórki nanoszą wysokiej jakości płyn. Wysokiej jakości, ponieważ używany jest preparat marki TENZI, to płyn do dezynfekcji rąk oraz powierzchni, materiałów, sprzętu oraz materiałów zarówno mających, jak i nie mających bezpośredniego kontaktu z żywnością. Produkt o potwierdzonym badaniami działaniu wirusobójczym. Pozwolenie na obrót produktem biobójczym 0683/TP/2020. Potwierdzona skuteczność wirusobójcza wobec: koronawirusa, norowirusa oraz adenowirusa, zgodnie z normą EN 14476 (2013 + A2:2019).

 

W naszej świątyni dezynfekujemy również regularnie klamki, konfesjonały, powierzchnie częstego użytku, a także stosujemy wietrzenie i wentylację po Mszach świętych.

 

Do udzielania Komunii św. kapłani dezynfekują ręce, a także zakładają maseczki ochronne. 
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki podróbki zegarków
orologi replica