Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Betlejemskie Światło Pokoju


W niedzielę poprzedzającą Wigilię Bożego Narodzenia Hufiec ZHP Koło rozpoczął Sztafetę Betlejemskiego Światła Pokoju 2020. Podczas Mszy św. o godz. 10:30 harcerze przekazali światełko betlejemskie dla naszej Parafii na ręce ks. Przemysława Kłosowskiego. 


Działo się to w bardzo wyjątkowy sposób. Procesja wejścia rozpoczynająca Mszę św. była prowadzona przez licznie zgromadzone dzieci z przygotowanymi lampionami, a za nimi harcerze ze światłem z samego Betlejem, które niesione było przy krzyżu.

 

Podczas homilii ks. Przemek wyjaśnił znaczenie tego światła, a także hasło, które towarzyszy mu: „Światło służby”. Warto przypomnieć, że płomień został zapalony w miejscu narodzin Pana Jezusa w Betlejem, które jest oddalone od Koła ok. 4000 km.

 

 

Światło służby Bogu

Aby Dzieło Boże rozwijało się na ziemi potrzeba harcerskich rąk w bardzo konkretnych sytuacjach. Często jest to codzienna i niewidoczna służba, której nie da się bezpośrednio opisać. Może przybierać ona formę zmagania się ze słabościami, czy skłonnościami do złego i grzechu. To także służba Kościołowi i jego członkom. To również praca nad sobą tak, aby własnym przykładem działania zainteresować i pokazać drugiemu, kto jest dla mnie źródłem wszelkiego działania.

 

ZDJĘCIA

fot. Małgorzata Kula
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki podróbki zegarków
orologi replica