Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Obłóczyny


W piątek, 30 października, trzech alumnów Wyższego Seminarium Duchowego we Włocławku przyjęło szatę duchowną. Mszy Świętej z obrzędem obłóczyn we włocławskiej katedrze przewodniczył ks. bp Stanisław Gębicki.


Sutannę przyjęli: Krzysztof Kamiński z parafii św. Józefa we Włocławku, Aleksander Szurgot z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole oraz Robert Patrzykąt z Parafii św. Wita w Tuliszkowie.
 
Eucharystię poprzedziła wspólna modlitwa różańcowa w intencji obłóczanych alumnów.
 
Homilię wygłosił ks. Jacek Bartczak, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. W słowie skierowanym do przyjmujących sutannę podkreślił, że przez duchowny ubiór będą jeszcze bardziej utożsamiani z Kościołem. Jednak chociaż ten strój będzie dla innych wiadomym symbolem, to Dobrą Nowinę o Chrystusie powinni głosić przed wszystkim poprzez swoją postawę.
 
Ksiądz Biskup, gratulując trzem klerykom przyjęcia sutanny, wskazał z kogo powinni brać przykład na drodze do kapłaństwa. Przypomniał między innymi osobę biskupa Michała Kozala, którego klerycy z tego rocznika, rozpoczynając formację we włocławskim seminarium, obrali za swojego patrona.
 
Tegoroczna uroczystość miała skromniejszą niż zazwyczaj oprawę. Ze względu na obostrzenia sanitarne trzeba było także ograniczyć liczbę gości. W Eucharystii uczestniczyła więc tylko najbliższa rodzina kleryków przyjmujących sutanny.
 
Obłóczyny to jeszcze nie święcenia, ale kolejny krok na drodze ku kapłaństwu. I towarzyszy temu widoczny znak dla świata, jakim jest sutanna - tradycyjny strój przypisany do stanu duchownego.

Źródło: Diecezja Włocławska

 

ZDJĘCIA
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2020
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki podróbki zegarków
orologi replica