Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

I Komunia św. 30 sierpnia


W niedzielę 30 sierpnia 2020r. o godz. 12:00 dzieci z grupy s. Anuncjaty przyjęły po raz pierwszy Komunię św. Mszy św. przewodniczył tradycyjnie ks. kan. Władysław Waszak, który przed kościołem powitał rodziców, dzieci i wszystkich gości, a następnie zachęcił do błogosławieństwa. W uroczystym wejściu wraz z asystą i dziećmi rozpoczęła się liturgia eucharystyczna.


Komentarze, czytania i modlitwę powszechną przygotowali ministranci, dzieci i rodzice. Homilię wygłosił ks. Przemysław Kłosowski, który w nawiązaniu do ewangelii mówił o przyjmowaniu krzyża codzienności i naszego powołania każdego dnia, aby naśladować Chrystusa i otrzymywać od Niego pomoc. Tym ciężarem są wykonywane przez dzieci obowiązki domowe (wynoszenie śmieci, posłuszeństwo rodzicom),  a także nauka w szkole, przebaczanie kolegom i koleżankom...

 

Przygotowanie darów miało niezwykły wymiar. Dzieci w procesji z darami szły krokiem tanecznym wychwalając Bożą miłość i ofiarowując swoje serca Panu Eucharystycznemu. Taniec towarzyszył również dzieciom przy dziękczynieniu za przyjęcie po raz pierwszy Komunię św.

 

 

ZDJĘCIA

 

 

 

 

 
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica