Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Apel Maryjny w odpust


Dopełnieniem uroczystości odpustowej Matki Bożej Częstochowskiej był Apel Maryjny o godz. 21.00 w naszym kościele.


Apel Maryjny poprowadził w obecności miejscowych duszpasterzy ks. Przemysław Kłosowski, który mówił m.in. tak: 

 

"Maryjo, która takim czułym okiem patrzysz dziś na swoje dzieci, przychodzimy, aby być przy Tobie, pamiętać, czuwać i złożyć nas samych, nasze rodziny, nasze sprawy, całą Parafię, Diecezję, Polskę w Twoje matczyne dłonie. Apel Jasnogórski chcemy uczynić pacierzem błagalnym za naszą Ojczyznę. "

 

"Zawsze kiedy mamy zmartwienia, chcemy biec do naszej Mamy, aby opowiedzieć, aby zrzucić swoje troski i usłyszeć słowa wstawiennictwa, które kierujesz do Jezusa „nie mają już wina” „zróbcie wszystko cokolwiek Wam powie”. Wiemy, że nigdy nie opuściłaś i nigdy nie odmówiłaś opieki, tego kto Cię o to prosi. Wiemy, że będzie podobnie i tym razem. " - następnie dodał.

 

 

Prezbiter zakończył roważanie zachętą do modlitwy:

"Modlitwą obejmujemy wszystkich chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują (…). Chcemy, by mimo trudnych spraw nasz kościół Matki Bożej Częstochowskiej był miejscem dającym nadzieję. Bóg jest tym, od którego wszystko zależy; w jego ręce składamy nasze wysiłki, nasze starania, możliwości intelektu, możliwości medyczne, ale przede wszystkim naszą ludzką bezradność.

Maryjo opiekuj się nami, prowadź ludzi do Boga, prowadź nasze wspólnoty parafialne, powołuj do aktywnego w nich udziału."

 

Na koniec ks. kan. Władysław Waszak udzielił Bożego błogosławieństwa wszystkim zebaranym. Nabożeństwo uświetniła swoim głosem schola parafilana, która wraz z s. Anuncjatą i p. Robertem czciła Maryję przepięknymi pieśniami.

 

 

ZDJĘCIA
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica