Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Odpust Matki Bożej Częstochowskiej


Jak każdego roku 26 sierpnia w Uroczystość Mati Bożej Częstochowskiej w Kole czciliśmy naszą kochaną Matkę – Patronkę Parafii. Sumie odpustowej przewodniczył ks. kan. Aleksander Rybczyński Dziekan Dekanatu Kościeleckiego, który w wygłoszonej homilii ukazał ścisły, nierozerwalny związek Matki Boga, której wizerunek czcimy na Jasnej Górze z Polską.


Msza św. była sprawowana za wszystkich Parafian, a szczególnie za rolników, którzy w barwnym korowodzie przybyli przed Ołtarz, aby złożyć w darze owoce ziemi i pracy rąk ludzkich. Tego roku wieniec dożynkowy był bardzo bogaty, duży, a w przygotowaniu brało udział kilka osób. W darach został przyniesiony pachnący chleb, który ma uczyć nas szacunku do okruszyn i jedzenia, a także kosz pełen owoców, miód owoc pszczelego roju i ciasto drożdżowe. Dziękujemy za ten wielki trud.

 

Liturgię ubogaciły dzieci, które 23 sierpnia przyjęły I Komunię św., ponieważ cieszyły oko bielą swoich strojów, które symbolizują ich czystość i oddanie dla Chrystusa. Dziewczynki sypały kwiaty podczas procesji, jako wyraz wdzięczności dla Eucharystii. W liturgię włączyła się schola parafialna z p. Robertem. Dziękujemy s. Cyryli i s. Anuncjacie za pomoc w przygotowaniu liturgii, jak również s. Gracjanie i s. Hiacyncie za poprowadzenie dzieci na procesji.  Naszą publiczną manifestację przynależności do Jezusa umożliwiła asysta: Panie niosące figurę MB i różaniec, Panowie niosący baldachim i pochodnie, szafarze, ministranci. Bóg zapłać!

 

 

ZDJĘCIA
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica