Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Nowa figura Matki Bożej na terenie parafii


Przy wspólnocie domu ss. Orionistek katechetek stała zawsze figurka Matki Bożej, do której okoliczni mieszkańcy zwracali się z szczególną czcią i szacunkiem. Przechodząc obok domu starali się pobożnie przeżegnać, a nawet niekiedy zatrzymać się na krótką modlitwę. Niestety rok temu figurka, która była już bardzo mocno zniszczona pękła w pół, a później również postument, na którym stała.


Wiernym bardzo brakowało naszej Niepokalanej, dlatego Siostry rozpoczęły starania o nową i jeszcze piękniejszą figurę Matki Bożej. Pan Bóg od początku wspierał tę myśl. Starano się, aby Matka Boże stanęła już w maju, w którym śpiewamy litanię loretańską. Tak też się stało. Marmurowa figura przyjechała prosto spod dłuta kamieniarza z drugiego krańca Polski, ale jeszcze nie było to Jej wolą, aby stanąć przed domem. Siostry przez ten czas omdlały ją wiernie w swojej kaplicy.

 

Wciąż oczekiwaliśmy na postument, który ostatecznie został zaprojektowany i wykuty przez KUŹNIĘ JĘDRZEJEWSKICH z Osięcin, która znana jest już od 1946r., a poszczycić się może wielokrotnymi odznaczeniami Ministra Kultury i Sztuki, a później Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nieoczekiwanie zakończenie prac nastąpiło w szczególny dzień dla wszystkich czcicieli Królowej bez zmazy pierworodnej poczętej, tj. 13 czerwca w dzień fatimski. Postument z figurą przerósł nawet nasze oczekiwania.

 

Uroczyste poświęcenie figury miało miejsce w dzień zakończenia oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. licznie zgromadzeni wierni ze śpiewem pieśni maryjnych na ustach, skupieni wokół Bogarodzicy, wraz z Siostrami Orionistkami na czele z Siostrą Prowincjalną Marią Carita i miejscowymi duszpasterzami modlili się o opiekę Maryi. Poświęcenia dokonał Dziekan Dekanatu Kolskiego Ks. kan. Władysław Waszak.  

 

DEO GRATIAS ET MARIAE

 

 

ZDJĘCIA
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica