Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Boże Ciało


11 czwerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej wyruszyła procesja eucharystyczna z naszego kościoła. W tym roku miała znaczenie szczególne.


Po wielu tygodniach trwającej pandemii, a także związanych z nią ograniczeniami, mogliśmy wyjść zamanifestować swoją wiarę poza murami kościoła. Tego roku wymiar miejski Bożego Ciała został zastąpiony niecą mniejszą, skromniejszą wersją  - parafialną. Decyzje były podyktowane obowiązującym prawem i dekretem Księdza Biskupa Wiesława Meringa z dn. 28 maja 2020r., czytamy tam: 

 

...na zakończenie Mszy świętej należy wystawić Najświętszy Sakrament i odprawić krótkie nabożeństwo adoracyjne, po którym wyruszy procesja eucharystyczna; procesja może odbyć się po terenie przykościelnym (wokół świątyni parafialnej lub na placu przy kościele);

 

Kuria Diecezjalna Włocławska wydała komunikat w sprawie organizacji uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w którym uwzględnione zostały aktualne decyzje władz rządowych w tym te, dotyczące kultu religijnego, oraz dekret ks. bp. Wiesława Meringa znoszący dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej” -czytamy na stronie diecezji.

 

Po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia, głos zabrała także Konferencja Episkopatu Polski podkreślając, że „podczas procesji nie obowiązuje limit 150 osób, może w niej uczestniczyć dowolna liczba wiernych.

 

W naszej parafii po Mszy św. o godz. 10:30, której przewodniczył ks. kan. Władysław Waszak, wyruszyła procesja eucharystyczna wokół kościoła. 

 

 

ZDJĘCIA 
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica