Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Koniec z limitami w kościołach


Od najbliższej niedzieli nie będzie już obowiązywać limit 1 osoby na 10 m kw. podczas sprawowanych liturgii w kościołach, ale nadal konieczne będzie noszenie maseczek ochronnych oraz utrzymywanie 2-metrowego dystansu - ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji na temat kolejnego etapu znoszenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.


Zniesienie najbliższych obostrzeń nastąpi w różnych terminach. Od soboty 30 maja zmieni się zasada dotycząca noszenia maseczek w przestrzeni publicznej - nie będzie to już obowiązkowe. Jeżeli jednak osoby idą blisko siebie, to dalej zalecane jest zakrywanie ust i nosa. Dotyczy to ulic i miejsc takich jak restauracje. W sklepach, kinach i kościołach maseczki wciąż będą obowiązkowe.

 

Od niedzieli 31 maja w świątyniach nie będą obowiązywały ponadto limity 1 osoby na 10 m kwadratowych, ale nadal obowiązkowe będzie utrzymywanie dwumetrowego dystansu od najbliższych osób - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

 

Rząd przywraca ponadto prawo do publicznego gromadzenia się, na razie w limicie do 150 osób i z zachowaniem odległości. Od 6 czerwca otwarte zostaną kina, teatry i filharmonie oraz obiekty sportowe, a także solaria czy salony masażu. Nadal zamknięte będą dyskoteki i kluby. Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński poinformował z kolei o dalszym otwieraniu placówek kultury. - Od 6 czerwca przywracamy działanie kin, teatrów, filharmonii, cyrków. To nie jest obowiązek, to jest możliwość. Właściciele mogą te decyzje podejmować - oznajmił.

 

Ponadto będą mogły być organizowane koncerty plenerowe do 150 uczestników. Zdaniem ministra zdrowia, także obecnego na dzisiejszej konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w większości regionów sytuacja epidemiczna jest opanowana. - Jeszcze trzy województwa w Polsce nie osiągnęły tendencji spadkowej: województwo śląskie, łódzkie i małopolskie - stwierdził. "Transmisji poziomej, czyli tego, że możemy się zarazić gdzieś na ulicy, jest już niewiele. Dzięki temu możemy niektóre obostrzenia zdejmować" - powiedział Łukasz Szumowski. Taka sytuacja, jego zdaniem, nie oznacza jednak końca epidemii. - Ona jest, na pewno ona będzie się pojawiać, będą ogniska. Dlatego potrzebny jest dystans społeczny, a jeżeli nie możemy go zachowywać, to [konieczna jest] maseczka - wskazał minister zdrowia.
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica