Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II


Obchody 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II rozpoczęliśmy już w niedzielę, w przeddzień okrągłego jubileuszu.


Na każdej Mszy św. wsłuchiwaliśmy się w treść listu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski, który został skierowany do wiernych Kościoła w Polsce. Biskupi przypomnieli m.in.:

„Gdyby Papież Polak żył dzisiaj, na pewno dobrze rozumiałby osoby, które przebywają w izolacji i kwarantannie. Modliłby się za chorych, zmarłych oraz ich rodziny. Sam przecież wielokrotnie chorował i cierpiał w warunkach szpitalnego odosobnienia, bez możliwości sprawowania Mszy św. z wiernymi.:

Czytamy dalej: „Jego brat Edmund zmarł w wieku 26 lat, jako młody lekarz, kiedy zaraził się od chorej pacjentki, udzielając jej pomocy medycznej. Na jego płycie nagrobnej wyryto napis: „Swe młode życie oddał w ofierze cierpiącej ludzkości”. By upamiętnić swego starszego brata, nasz święty Papież trzymał na swoim biurku lekarski stetoskop. Święty Jan Paweł II rozumiał  i cenił pracę lekarzy, pielęgniarek, ratowników i pracowników medycznych, za których często się modlił i z którymi się spotykał.”

 

W niedzielę i poniedziałek towarzyszyły nam na wszystkich Mszach św. relikwie św. Jana Pawła II, a także okolicznościowe pieśni.

 

W poniedziałek nasze główne obchody parafialne rozpoczęliśmy o godz. 17:15, kiedy to przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i akompaniamencie instrumentów, odśpiewaliśmy ulubioną pieśń oazową naszego Wielkiego Rodaka. Następnie modlitwie różańcowej w intencji rodzin, obfitych plonów i ustanie epidemii towarzyszyły nam fragmenty jego przemówień. Punktem kulminacyjnym była sprawowana Msza św. pod przewodnictwem ks. Proboszcza Władysława Waszaka, który prosił Boga Ojca o świętość życia dla wspólnoty parafialnej słowami modlitwy prezydencjalnej: „ Boże, nasz Ojcze, wejrzyj łaskawie na swój lud, który odnowiłeś przez Sakramenty dające życie wieczne, i doprowadź go do chwalebnego zmartwychwstania.”

 

Zapraszamy do obejrzenia foto galerii, w której prezentujemy niektóre laurki dla Jana Pawła II, które wykonały dzieci z naszych szkół.

 

 

GALERIA PRAC
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica