Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ile osób może przebywać w naszym kościele?


Jak ogłosił w czasie konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, od 20 kwietnia łagodniejsze obostrzenia będą obowiązywały w kościołach. W jednym momencie w świątyni będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni.


W naszym kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kole może przebywać jednocześnie 53 osoby, które są zobowiązane nosić maseczki (zdejmowane tylko do Komunii św.) i zachować odstęp 2m.

W czwartek 16 kwietnia rząd przedstawił plan znoszenia obostrzeń dotyczących walki z koronawirusem. W pierwszym etapie, który się zacznie już 20 kwietnia, największe zmiany będą obowiązywać w handlu i usługach.

 

W sklepach o powierzchni do 100 metrów kwadratowych na jedną osobę będą mogli przypadać czterej klienci. W sklepach, których powierzchnia jest większa niż 100 metrów kwadratowych, ważna będzie powierzchnia obiektu. Jedna osoba będzie przypadać na 15 metrów kwadratowych.

 

Od 20 kwietnia będą też obowiązywały zmiany w życiu społecznym. Przy czym nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz zasady dystansu społecznego. Otwarte będą lasy, będziemy tez mogli przemieszczać się rekreacyjnie w lasach. Zmiany nie dotyczą placów zabaw!

 

Zmiany są również w zasadach poruszania się. Od 20 kwietnia wyłączone z ograniczenia przemieszczania się bez dorosłego są osoby powyżej 13. roku życia.
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica