Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

15. rocznica śmierci św. Jana Pawła II


Św. Jan Paweł II jest nazywany patronem rodzin, dlatego o godz. 20:30 w obecności wszystkich domowników, w łączności z całymi rodzinami, kapłanami, odmówimy różaniec uczestnicząc w transmisji z naszego kościoła. 


2 kwietnia, to dla całego świata pamiętny dzień śmierci Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II papieża. Przeżywamy już 15 rocznicę jego śmierci. Jest to dla nas bolesne, że nie możemy uczcić okrągłej rocznicy we wspólnocie fizycznej całego miasta Koła, ale nic straconego. Św. Jan Paweł II jest nazywany patronem rodzin, dlatego o godz. 20:30 w obecności wszystkich domowników, w łączności z całymi rodzinami, kapłanami, odmówmy różaniec uczestnicząc w transmisji z naszego kościoła. Warto dodać, że św. Jan Paweł II będzie obecny w sposób szczególny, ponieważ będzie obecny fizycznie w naszym kościele w postaci relikwialnej.

 

 

LINK PONIŻEJ:

https://www.youtube.com/channel/UC885e3_zCsZkcQEJvTuV4-Q

 

 

 


Ojciec Święty Franciszek podczas Mszy św. kanonizacyjnej określił św. Jana Pawła II mianem „papieża rodziny”. Pontyfikat Papieża Polaka był wielką promocją rodziny i obroną fundamentalnych wartości dotyczących ludzkiej cielesności, płciowości, seksualności, godności narzeczeństwa, sakramentalnego małżeństwa i rodziny otwartej na życie. W „Liście do rodzin” napisał:  „Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. (…) A jeśli (…) człowiekowi brakuje rodziny, to jest to zawsze wyłom i brak nad wyraz niepokojący i bolesny, który potem ciąży na całym życiu. Tak więc Kościół ogarnia swą macierzyńską troską wszystkich, którzy znajdują się w takich sytuacjach, ponieważ dobrze wie, że rodzina spełnia funkcję podstawową” (List do rodzin, nr 2).

 

Na polskiej ziemi, w Kaliszu w 1997 roku, św. Jan Paweł II powiedział: „ani na chwilę nie zapominajcie o tym, jak wielką wartością jest rodzina. Dzięki sakramentalnej obecności Chrystusa, dzięki dobrowolnie złożonej przysiędze, w której małżonkowie oddają się sobie wzajemnie, rodzina jest wspólnotą świętą”. W Nowym Targu w 1979 roku modlił się, aby małżonkowie byli otwarci na dar potomstwa, aby rodzina polska była wierna świętemu prawu życia. Niczego ze swej aktualności nie straciły, a być może dzisiaj znaczą jeszcze więcej słowa, które padły w 1987 roku w Szczecinie: „Modlimy się gorąco (…) by rodzina była silna Bogiem, a kraj był silny rodziną, zdrową fizycznie i moralnie. Podstawą trwałości rodziny jest pogłębiana i odnawiana w Kościele (…) w jego sakramentach, świadomość znaczenia chrześcijańskiego małżeństwa, świadomość, której owocem jest trwanie, aż do śmierci”.

 

Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II – papieża rodziny – modlimy się wspólnie za wszystkie rodziny, aby silne Bogiem stawały się prawdziwymi domowymi Kościołami, gdzie przekazuje się i pielęgnuje wiarę.
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica