Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Liczba osób w kościele ograniczona do 5 osób


Zgodnie z wprowadzonymi zaostrzeniami Rządu Rzeczpospolitej Polskiej liczba osób w kościele nie może przekraczać 5 osób, dlatego na czas Mszy św. nasz kościół jest zamknięty. 

 

Godziny otwarcia kościoła: 8:30 – 17:00


Msza święta

W najbliższych dniach uczestniczmy we Mszy św. poprzez transmisję. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. duchowo.

We Mszy św. w kościele może uczestniczyć ofiarodawca intencji lub ktoś z rodziny. Wówczas prosimy o wejście od zakrystii (ul. Miodowa). Przychodzimy jednak nie wcześniej i nie później niż 15 minut wcześniej. Jest to ważne ze względów organizacyjnych. Oczywiście liczba nie może przekroczyć 5 osób.

Masz pytanie? Zadzwoń: tel: 518 014 812

 

 

Spowiedź

W tym czasie jest nadal możliwość spowiedzi. Należy się jednak umówić telefonicznie – wyrazić taką chęć. Tego sakramentu udzielimy wówczas w kaplicy pod kościołem (wejście od zakrystii), po wcześniejszym umówieniu.

W jaki sposób się umówić telefonicznie?

Zadzwoń, nagraj się na sekretarkę lub napisz SMSa. tel: 518 014 812

 

 

Kancelaria

Sprawy kancelaryjne załatwimy przez telefon. Jeśli zajdzie taka konieczność, wówczas umówimy się na spotkanie. tel: 518 014 812

 

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Najświętszy Sakrament jest wystawiony po Mszy św. porannej, aż do godz. 17:00. Kościół w tym czasie jest cały czas otwarty. Zamykany będzie ze względów organizacyjnych na czas trwania Mszy św.

 

 

Pogrzeb

Ograniczenie liczby uczestników zgromadzenia do 5 osób obowiązuje również podczas liturgii pogrzebowej, zarówno w kościele, jak i na cmentarzu. W liczbie tej nie mieści się celebrans, ministrant czy pracownicy firmy pogrzebowej.

Msza pogrzebowa ma być celebrowana w dniu pogrzebu rano w kościele parafialnym (lub za zgodą rodziny w innym uzgodnionym czasie), jedynie w obecności rodziny (maksymalnie do 5 osób), bez trumny z ciałem i bez urny z prochami zmarłego.

Należy używać wyłącznie trzeciej formy pogrzebu, czyli stacji przy grobie, bez konduktu i bez wchodzenia do kaplicy cmentarnej.

tel: 518 014 812

 

 

 

Wszystkich zachęcamy do głębokiego przeżycia ostatnich tygodni Wielkiego Postu, do gorliwej modlitwy, a zwłaszcza do ofiarowania cierpienia fizycznego i duchowego w intencji zatrzymania epidemii i odnowy duchowej społeczeństwa.

 

 

 

 

Nr konta Parafii:
62 8543 0000 2005 4507 4105 0001
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica