Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Nowenna do św. Alojzego Orione


Przez 9 dni, poprzedzających wspomnienie liturgiczne św. Alojzego Orione, Siostry Orionistki prowadzą w naszym kościele nowennę do swojego założyciela.


Wspólnota Sióstr pod wezwaniem Matki Bożej z Lourdes (siostry katechetki) poprzez przygotowane na te wyjątkowe dni rozważania, modlitwy, pieśni, pragną rozbudzić kult do św. Orione, a także złożyć swoiste wotum wdzięczności za dar swojego powołania.

 

Punktem kuluminacyjnym nowenny będzie Msza św. sprawowana w naszym parafialnym wieczerniku 12 marca (czwartek g.18:00) przez Dziekana Dekanatu Kolskiego ks. kan. Władysława Waszaka w intencji o Boże błogosławieństwo i łaski dla zgromadzeń założonych przez św. ks. Alojzego Orione i tych którym posługują. Warto wspomnieć w tym miejscu fakt, że Siostry Małe Misjonarki Miłosierdzia posługują w naszym mieście od 1965 roku.

 

 

Przenajświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty, uwielbiam Cię i dzięki Ci składam za bezgraniczną miłość, jaką wlałeś w serce świętego Alojzego Orione, dając nam w nim apostoła miłosierdzia, ojca ubogich i dobroczyńcę cierpiących i opuszczonych. Udziel nam łaski, abyśmy mogli naśladować miłość gorącą i ofiarną, jaką żywił ku Tobie i Najświętszej Dziewicy, ku Kościołowi i Ojcu świętemu, ku wszystkim stroskanym. Za jego zasługami i wstawiennictwem udziel nam tego, o co prosimy, abyśmy mogli doświadczać Twojej Boskiej Opatrzności.

Amen.
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica