Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Poświęcenie książeczek do nabożeństwa


Kolejnym etapem w przygotowaniu dzieci klas III do Pierwszej Komunii Świętej, było poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa. Odbyło się ono w niedzielę, 10 marca, po Mszy św. o godz. 10.30.


Nasz parafialny wieczernik po raz kolejny zgromadził dzieci i rodziców w jednym miejscu i jednym czasie. Książeczki dziś wręczone to kolejny dar ofiarowany dzieciom w czasie trwającego przygotowania do I Komunii św.

 

Przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej to jeden z najważniejszych dni w życiu dziecka. Modlitewnik pomoże dzieciom przygotować się do tego wielkiego wydarzenia, a przez kolejne lata być blisko Pana Jezusa.


Książeczka zawiera Mały Katechizm, tradycyjne i okolicznościowe modlitwy, zbiór litanii, w tym Litanię do św. Jana Pawła II. Dzięki modlitewnikowi dzieci poznają części Mszy Świętej, uczą się modlitwy różańcowej, a także przygotowują się do spowiedzi świętej. Książeczki, jakie dzieci otrzymały będą służyć im przy robieniu rachunku sumienia, odmawianiu modlitw przed spowiedzią i po spowiedzi, a także w przygotowaniu do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii świętej, a później w dziękczynieniu. Poza tym w książeczkach znajdują się modlitwy na różne okoliczności życia i pieśni na poszczególne okresy roku liturgicznego. Z pewnością dzieci będą chętnie sięgały po książeczkę i zawarte w niej modlitwy i pieśni. 

 

Po zakończonej Mszy św. dzieci spotkały się z Siostrami Anuncjatą i Cyrylą w salkach pod kościołem celem ćwiczenia pieśni, a Rodzice uczestniczyli w spotkaniu z ks. Przemysławem.

 

 

ZDJĘCIA
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica