Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Katolicki netflix?


"Jonasz z 2B" – pierwszy na polskim YouTube serial ewangelizacyjny


Profesjonalny serial dla młodzieży, który od Środy Popielcowej emituje Langusta na palmie. Z pomysłem zrobienia takiego serialu zgłosiło się do o. Adama Szustaka małżeństwo aktorsko-reżyserskie, zainspirowane jego pomysłem na stworzenie „katolickiego netflixa”. Tak powstał „Jonasz z 2B”.

 

Powstaje w ramach Stowarzyszenia Działań Twórczych Republika Warszawa dla portalu dominikanie.pl.

 

 

 

Nowy mini-serial będzie skierowany do młodych osób, szukających swojego miejsca w Kościele – mówią jego pomysłodawcy, Angelika i Mateusz Olszewscy.

 

Jonasz, główny bohater, to typowy licealista – czasem chodzi na wagary, lubi wyskoczyć na imprezę, ma swoich kumpli. Zakochuje się w Magdzie, koleżance ze szkoły. Chcąc ją bliżej poznać, trafia do… wspólnoty. – Chcemy stworzyć dobry mini-serial, który pokaże młodym, że Kościół nie jest miejscem tylko dla „idealnych” – mówi Mateusz Olszewski, reżyser.

 

W roli Jonasza zobaczymy znanego z „Komisarza Alexa”, Piotra Bondyrę, a obok niego w roli kolegów i koleżanek ze szkoły wystąpi m.in. Julia Biesiada, Krzysztof Godlewski, Filip Milczarski, Paweł Dobek i Kamila Kamińska. W obsadzie obok młodych artystów nie zabraknie także aktorów znanych z polskich seriali – jak Piotr Cyrwus czy Sławomir Głazek. W jednym z odcinków wystąpi także o. Adam Szustak OP. Całość serialu tworzą profesjonaliści. Autorem zdjęć jest operator filmowy Marcin Lesisz, doceniony za film „Rykoszety”.

 

Pierwszy odcinek „Jonasza z 2b” zostanie wyemitowany w środę popielcową na kanale na YT Langusta na palmie.

 

 

 

 

 
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica