Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Konsekwencje nieuczestniczenia w lekcji religii


W związku z tym, że podczas wizyty duszpasterskiej spotykamy się z młodzieżą, która nie uczęszcza na lekcje religii, pragniemy przypomnieć, jakie jest stanowisko Kościoła w tej sprawie.


Wszyscy katolicy uczęszczający do placówek oświatowych, w których odbywa się nauczanie religii, zobowiązani są w sumieniu uczestniczyć w tych zajęciach. Rodzice dzieci, które nie ukończyły 18. roku życia, mają obowiązek zapisać swe dzieci na lekcje religii. Zasada ta wynika ze zrozumiałego faktu, iż człowiek wierzący ma nie tylko prawo, ale i obowiązek pogłębiać swoją wiarę, temu pogłębianiu służą szkolne lekcje religii. Warto przypomnieć, że zarówno podczas zawierania sakramentalnego związku małżeńskiego, jak i sakramentu chrztu dziecka, rodzice zobowiązują się do tego, by po katolicku, w wierze wychować potomstwo. Elementem tego wychowania jest zarówno udział dziecka w szkolnym nauczaniu religii, jak i parafialnej katechezie.

Dnia 28 sierpnia 2013 r. Komisja Wychowania przypomniała, że „przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych odbywa się podczas systematycznej katechezy parafialnej oraz w trakcie lekcji religii w szkole.

Osoby, które nie uczęszczają na lekcje religii nie mogą zostać w przyszłości rodzicem chrzestnym, ani świadkiem bierzmowania. Natomiast podczas spowiedzi, nie wyjawiając tego zaniedbania, otrzymują rozgrzeszenie świętokradczo.
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica