Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Pierwsze roraty 2019


Radujcie się! Pan jest blisko! Z tym zawołaniem rozpoczynamy słynne w okolicy Msze św. roratnie z udziałem dzieci w naszej parafii. Dzieci na najbliższe 19 dni są zabierane na niezwykłą podróż, której celem jest Betlejem - miejsce narodzin Jezusa Chrystusa.


„Takiego prymasa Bóg daje raz na tysiąc lat” – mówił o kard. Wyszyńskim Jan Paweł II.
Poznanie wielkiego prymasa, który pomógł nam zachować wiarę i odzyskać upragnioną wolność w najtrudniejszym okresie współczesnych dziejów, to obowiązek każdego Polaka, przede wszystkim najmłodszego. Bo jeśli dziadkowie dzieci uczestniczących w Roratach być może pamiętają Prymasa Tysiąclecia, ich rodzice może o nim słyszeli, to dzieci nie znają go wcale. Dlatego uczestnikom adwentowych spotkań roratnich chcemy przedstawić osobę i życie kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, który 7 czerwca 2020 roku zostanie beatyfikowany.

 

W pierwszych dniach zapraszamy tam, gdzie zaczęło się jego życie, gdzie mały Stefek Wyszyński mieszkał z rodzicami i rodzeństwem, gdzie się uczył i wychowywał, gdzie dorastał i dokonywał pierwszych wyborów. W kolejnych dniach Stefan Wyszyński, już jako kapłan, biskup i prymas, wskaże, co jest w życiu naprawdę ważne, za czym warto iść i komu warto zawierzyć.

 

 

 

Niech Prymas Tysiąclecia, sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński, wstawia się za Polską, za Kościołem, za każdym z nas. A Matka Najświętsza, której zawierzył, prowadzi nas drogami Adwentu, by Jezus znalazł godne mieszkanie w naszych sercach.

 

 

ZDJĘCIA
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica