Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Obchody św. Cecylii


W tym tygodniu przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii - patronki muzyków, śpiewaków, organistów, itd.


Z tej okazji niedzielna Msza św. z udziałem dzieci miała bardzo miły i ważny akcent. Przed Mszą świętą p. Robert Budynek opiekun scholi wystąpił o udzielenie błogosławieństwa i przyjęcia przyrzeczeń dzieci pragnących należeć do scholi. Na ręce Księdza Prefekta, który reprezentował Księdza Dziekana, dziewczęta złożyły następujące ślubowanie:

„...przyrzekam, że swoim śpiewem będę uwielbiać imię Pana Boga, że nie będzie to tylko śpiew na pokaz, ale płynąca prosto z serca pieśni i modlitwa na chwałę Bożą!”. 

Po Mszy św. czeakły nas dwie miłe niespodzianki. Pierwszą była wiadomość, że dzięki życzliwość Księdza Proboszcza ministranci i schola pojadą w najbliższą sobotę na pielgrzymkę "Śladami św. Bogumiła" do pustelni św. Bogumiła, kolegiaty w Uniejowie, a także na Termy Uniejowskie. Drugą miłą niespodzianką był słodki poczęstunek w salce pod kościołem. 

Kochanym milusińskim i ich opiekunowi, a także Siostrom pozostaje tylko życzyć spełnienia przyrzeczenia i radości z tego co robią na chwałę Pana!

 

 

ZDJĘCIA

 

 
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica