Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Rekolekcje Odnowy w Duchu Świętym


Od piątku do niedzieli wspólnota Bartymeusz Odnowy w Duchu Świętym z naszej parafii uczestniczyła w rekolekcjach.


Około 200 osób ze wspólnot charyzmatycznych Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Włocławskiej spotkało się w weekend 15-17 listopada w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Tematem spotkania formacyjnego były słowa „Stałem się sługą Ewangelii”.

 

Celem rekolekcji jest, by pobudzić ludzi, którzy przychodzą do wspólnot tylko po to, by brać, by im się lepiej żyło, a nie chcą nic dawać. Aby ich zachęcić do służby i głoszenia Ewangelii.

 

Rekolekcje organizowane przez Diecezjalną Radę Odpowiedzialnych za Odnowę w Duchu Świętym w diecezji włocławskiej rozpoczęły się w piątkowy wieczór zawiązaniem wspólnoty i katechezą. W sobotę dzień otwarło wspólne Lectio divina. Wysłuchano kolejnej katechezy. Odbyły się medytacja, Eucharystia i panel dyskusyjny prowadzony w mniejszych grupach. Drugi dzień pobytu w Sanktuarium zamknięto wspólnotową modlitwą. Głównym punktem niedzielnego programu była Msza Święta sprawowana w kaplicy Trójcy Świętej w bazylice. Po liturgii odbyła się Godzina Świadectw będąca podsumowaniem owoców rekolekcyjnych.

 

Bez przerwy przez 36 godzin od godziny 20.00 w piątek do 8.00 w niedzielę trwano na Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Domu Pielgrzyma ARKA, gdzie odbywały się rekolekcje. Modlący się zmieniali się co godzinę, a czas na Adorację przewidziano także dla dzieci. Piękny śpiew, oprawę muzyczną przygotowała Bartymeusz - Wspólnota Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym działająca przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole.

 

„Uświadomiliśmy sobie, że chcemy być w Kościele, który jest rodziną, żywym świadectwem, a nie muzeum, gdzie przychodzimy tylko oglądać – jesteśmy wybranym kapłaństwem” (por. 1P 2,9) – przekonują uczestnicy.

 

Ostatniego dnia, po porannej medytacji dialogu Piotra z Jezusem (J 21, 15-19), kiedy to Jezus pytał Apostoła: „czy mnie miłujesz”, a on odpowiadał że kocha, modlono się, uwielbiając Boga o dary Ducha Świętego, by być uzdolnionym, aby wybaczać. Jezus pytając, czy uczeń go miłuje, pytał, czy jest w stanie oddać za niego życie. Piotr, choć wtedy nie rozumiał i odpowiadał na innym poziomie, życiem pokazał, że umiłował Jezusa.

 

„Jezus po o myciu nóg daje przykazanie miłości i mówi nie macie się kochać, ale «miłować, jak ja was umiłowałem» (J 13,34). To miłowanie zawiera w sobie to co mówi Jezus - umrzeć dla/za tak jak On to zrobił - oddając życie. Jedną z przeszkód jest nieprzebaczenie.” – mówił prowadzący modlitwę, zachęcając – Prośmy Jezusa, by uzdrowił w nas to nieprzebaczenie i byśmy nie tylko kochali, ale miłowali, co po ludzku jest niemożliwe, ale może zmienić nasze serce.”

 
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica