Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Wieczór ze Świętymi


W czasie wieczornych spacerów ścieżkami cmentarzy i melancholijnych wspomnień bliskich zmarłych, miał miejsce WIECZÓR ZE ŚWIĘTYMI, organizowany po raz kolejny w Kole.


Na cmentarzu parafialnym przy ul. Poniatowskiego, liczna grupa wiernych zapragnęła spotkać się i poznać z błogosławionymi Męczennikami Eucharystii i jedności kapłańskiej ks. Wincentym Matuszewskim i ks. Józefem Kurzawą. W trakcie tego modlitewnego spotkania przygotowanego przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym, po koronce do Miłosierdzia Bożego, wyznaniu wiary i po wezwaniu orędownictwa Wszystkich Świętych, był czas na wyrażenie radości z perspektywy przyszłego przebywania z Jezusem zmartwychwstałym w niebie.

 

Na koniec ks. Przemysław Kłosowski dał świadectwo swojego powołania związanego z bł. ks. Wincentym i bł. ks. Józefem, a także ukazał potrzebę modlitwy za ich wstawiennictwem o gorliwe umiłowanie Eucharystii i jedność, zgodę w naszej Ojczyźnie, w naszych rodzinach, miejscach pracy, jak również między osobami duchownymi.

 

Po odśpiewaniu Apelu Maryjnego i błogosławieństwie jedna z uczestniczek powiedziała: „przez ich (Męczenników) zwykłe życie, wiem, że zrozumieją moje problemy rodzinne i będą orędować za moją rodziną”.

 

Duch Święty prowadzi do świętości różnymi drogami, dlatego może posłużyć się prostymi księżmi, bezinteresownie oddanymi swoim parafianom, z małej mieściny Osięciny.

 

ZDJĘCIA
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica