Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Bierzmowanie 2019


Dnia 26 października 2019r. o godz. 11:00 w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole Ks. Biskup Wiesław Mering udzielił bierzmowania 108 młodym osobom, które prosiły Ducha Świętego o umocnienie ich wiary i gotowości do jej mężnego wyznawania.


Liczba kandydatów do bierzmowania równa była liczbie męczenników II wojny światowej beatyfikowanych przez Jana Pawła II w roku 1999 w Warszawie.

W kontekście tego szczególnego znaku na początku liturgii Pasterz Diecezji poświęcił nowy dzwon dedykowany Matce Bożej Częstochowskiej. Przypomniał również, że historia dzwonów w Kościele katolickim ma już niemal 1500 lat i że „wiernym mają zawsze przypominać obecność Boga”.  

Homilię wygłosił ks. prał. Michał Krygier, podczas której w dialogu z młodzieżą przypomniał istotę sakramentów inicjacji chrześcijańskiej, a także spowiedzi.

Na zakończenie liturgii Ksiądz Biskup zauważył kilka spraw. Jedną z pierwszych były jego słowa uznania dla pięknego przebiegu liturgii, a także dla licznie zgromadzonego duchowieństwa. Kolejną kwestią było poświęcanie czasu dla Boga m.in. przez uczestnictwo we Mszy św.: „Przychodząc na świętą liturgię dokonujemy błogosławionego marnowania czasu dla Boga”, szczególnie wtedy, kiedy mamy go za mało. Ojciec Diecezji pochwalił także staranne przygotowanie liturgii słowa wraz doskonale wykonanym psalmem responsoryjnym i śpiewami. Do młodzieży zaś: „Dziękuję wam za piękną, aktywną postawę w czasie sakramentu bierzmowania. Pomogliście Księdzu Prałatowi wygłosić homilię, odpowiadaliście sensownie i ładnie, ubraliście się odświętnie. To właśnie takimi drobiazgami ukazuje się powagę chwili i miejsca.”

 

ZDJĘCIA
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica