Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Miesiąc różańcowy


Rozpoczęliśmy październik, miesiąc, który w tradycji Kościoła jest szczególnie poświęcony Matce Bożej przez modlitwę różańcową. 


Z tej racji na Mszy św. (29 września) z udziałem dzieci, zapytaliśmy się wspólnie -czym jest różaniec? W odpowiedzi, dziewczynki z naszej parafii, zaprezentowały krótką scenkę zachęcającą do odmawiania modlitwy na różańcu świętym. Tą, która właściwie nas wszystkich zmotywowała, była Matka Boża spoglądająca na nas z czułością z Jasnogórskiego wizerunku. Treść scenki moglibyśmy podsumować myślą Dantego Alighieriego: „Mistyczna Róża”. Poeta włoski Dante przedstawia Maryję jako „Mistyczną Różę”. Znając natomiast przekazy historyczne o objawieniach Matki Bożej w Guadalupe, pamiętamy, że Juan Diego gromadzi róże, które Matka Boża zamawia własnymi rękoma. Dlatego najcenniejszą różą jaką możemy ofiarować Matce Bożej jest Różaniec. Każde Zdrowaś Maryjo jest różą wysłaną do Nieba, która wypełnia Matkę Bożą ogromną radością!

 

Warto przypomnieć, że nabożeństwa różańcowe w naszej parafii odbywają się codziennie. Od poniedziałku do soboty o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 16:15. Dzieci z rodzicami zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki.

 

Różaniec, to ulubiona modlitwa wielu świętych. Na początku swego pontyfikatu Święty Papież Jan Paweł II powiedział, że Różaniec był jego ulubioną modlitwą.

Święty Franciszek Salezy mówił zaś: 

„Poprzez tę modlitwę rozwijamy się, wzrastamy i poznajemy nowe horyzonty. Różaniec jest modlitwą bardzo pożyteczną o ile jest właściwie odmawiany”

 

U świętego Ludwika Grignion de Montfort znajdujemy takie zdanie:

„Nigdy dusza gorliwa w codziennym odmawianiu różańca św. nie będzie heretycka lub oszukana przez szatana: to jest twierdzenie, które podpisuję swoją krwią”

 

Święty Maksymilian Kolbe pisał natomiast:

„Prosta a wzniosła zarazem modlitwa – to różaniec święty. Przez tę modlitwę łatwo możemy otrzymać wielkie łaski i błogosławieństwo Boże. W serca zbolałe spływa balsam ukojenia, w duszach zrozpaczonych wita znowu promyk nadziei”

 

A to tylko oczywiście niektóre z licznych świadectw świętych Kościoła...

 

 

 

Zdjęcia z przedstawienia, przygotowanego przez s. Anuncjatę
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica