Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Kremówki wadowickie na Dzień Papieski


6 czerwca 1999 podczas spotkania z mieszkańcami Wadowic papież Jan Paweł II wspomniał kremówki, które w młodości jadał w miejscowej cukierni:

"A tam była cukiernia. Po maturze chodziliśmy na kremówki. Że myśmy to wszystko wytrzymali, te kremówki po maturze..." :)


Stąd wzięło się określenie papieska kremówka lub wadowicka kremówka.Według przekazów, Karol Wojtyła miał się założyć z kolegami o to, kto zje najwięcej kremówek. Wojtyła miał ich zjeść kilkanaście naraz.

Z okazji światowego Dnia Papieskiego 11 października w piątek sprowadzamy kremówki papieskie do naszej Parafii. Kremówka papieska to ciastko symboliczne. Nawiązuje oczywiście do wypowiedzi Jana Pawła II w Wadowicach - ale ma też skłaniać do refleksji nad nauczaniem papieża-Polaka

Do 9 października zbieramy zamówienia na kremówki z Wadowic, które kosztują 4zł/szt. Można zamawiać  w zakrystii do 9 października (pakowane są po 4szt.). Do odebrania będą w zakrystii parafilanej 11 października (piątek) od godz. 9.00 do 10:00 i od godz. 17:30 do 18:30.

 

 

 

Św. Janie Pawle II - módl się za nami!
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica