Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Koncert Uwielbienia 2019


Pomimo nadciągających czarnych, burzowych chmur i porywistego wiatru, już po raz piąty w Kole, na placu pomiędzy budynkiem PKO BP i Urzędem Skarbowym, a ulicami Prusa i Niezłomnych, stanęła w Boże Ciało scena. Podobnie jak przed rokiem w tym dniu odbył się wieczorem koncert ewangelizacyjny. Przygotowały go wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym: „Bartymeusz” i „Góra Syjon” z Koła oraz „Paschalny deszcz” z Ochli, a uczestnikami byli mieszkańcy miasta i goście z okolicznych miejscowości. Wśród uczestników było wielu młodych ludzi oraz dzieci z rodzicami.


Naszym celem było wspólne, publiczne oddanie chwały Bogu poprzez modlitwę, słowo, ruch i śpiew. Naszym pragnieniem - by Jezus dotykał ludzkich serc Duchem. Wydarzenie odbyło się pod hasłem roku duszpasterskiego „W mocy Bożego Ducha”. W jego atmosferę wprowadził obecnych, a także czuwał nad jego przebiegiem ksiądz Damian Bułakowski z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole. Przez cały wieczór, w modlitwie i uwielbieniu prowadził nas diecezjalny zespół muzyczny Odnowy w Duchu Świętym - „Bartymeusz”. Dzień przed koncertem grupa ewangelizatorów udała się w różne części miasta, aby osobiście skierować zaproszenie na Koncert Uwielbienia. Każdy spotkany człowiek otrzymał pisemne zaproszenie oraz informację o działających wspólnotach Odnowy w Duchu Świętym w Kole, w Ochlach i w Dębach Szlacheckich.

 

Człowiek, który poznał miłość Boga, chce z Nim być, tęskni za Bogiem i chce się Jego miłością dzielić z ludźmi. Podczas koncertu jedna osoba podzieliła się świadectwem Bożego działania w swoim życiu. Mocne osobiste świadectwo potrafi czynić cuda. Głośne oklaski jakie rozlegały się po ich wysłuchaniu były tego potwierdzeniem.

 

Gdy przybył nasz najważniejszy gość - Pan Jezus  w Najświętszym Sakramencie, rozpoczęła się adoracja którą poprowadziła Daria Małecka, liderka zespołu „Bartymeusz” i diecezjalna koordynator Odnowy w Duchu Świętym. Całość koncertu poprowadził Wiktor Szymański. Ta część wieczoru zakończyła się wspólną modlitwą o pokój w naszych rodzinach, w naszym narodzie i na całym świecie.

 

Ostatnia godzina Koncertu Uwielbienia, to czas wspólnego, radosnego uwielbienia Chrystusa śpiewem i tańcem. Jeśli ktoś z obecnych miał jeszcze jakieś złudzenia co do istoty chrześcijaństwa, to przekonał się, że być chrześcijaninem, to znaczy być pełnym radości. Do wszelkiego uwielbienia Pana Boga tańcem animował zebranych ksiądz Damian Bułakowski i ks. Przemysław Kłosowski z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole. Wydarzenie które wspólnie przeżyliśmy, nie tylko umocniło naszą wiarę ale odkryło w nas potencjał mocy Bożego Ducha. Należy dodać, że choć widmo nadciągającej burzy na początku koncertu, wzbudziło w wielu obawy i lęk, to jednak kolejny raz zawierzenie Opatrzności Bożej spowodowało, że sam przebieg koncertu i jego zakończenie nastąpiło w sprzyjającej aurze z nikłymi promieniami słońca, dogodną temperaturą przelataną lekkim powiewem wiatru.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć :-)
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015 - 2021
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO
Repliki zegarków zegarki repliki
orologi replica