Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Diecezjalny Dzień Skupienia Odnowy w Duchu Świętym


W sobotę 15 września, około 200 osób, członków i sympatyków Odnowy w Duchu Świętym spotkało się w Kole na Diecezjalnym Dniu Wspólnoty. 


Spotkanie przygotowane zostało przez miejscowe wspólnoty: „Bartymeusz” i „Góra Syjon”. Zapewniły one prowadzenie w modlitwie uwielbienia oraz posługę liturgiczną. Zadbały także o posiłek dla wszystkich uczestników. Posługę muzyczną sprawował diecezjalny zespół Odnowy w Duchu Świętym.

 

Głównym punktem programu była - koncelebrowana przez opiekunów grup Odnowy – Eucharystia, której przewodniczył ks. Krzysztof Antczak. Wskazując w homilii na patronkę dnia  - Matkę Boska Bolesną, mówił by nie nastawiać się na uzdrowienia i cuda, i tylko tego oczekiwać. Podkreślał że rzeczywiście Bóg uzdrawia, ale też zaprasza do uczestniczenia w męce Chrystusa, bo krzyż jest bramą do spotkania Zmartwychwstałego i do przyjęcia mocy Ducha Świętego.

 

Zachęcał by starać się rozeznać: „co to znaczy dla mnie osobiście, że mam wziąć do siebie Maryję i razem  z nią uczestniczyć w męce Chrystusa”.

 

Zebrani wysłuchali również konferencji na temat jedności we wspólnocie. Prelegentka  Daria Małecka dzieliła się swoją wiedzą w sposób prosty i konkretny, posługując się licznymi przykładami z życia wspólnot. Głównym przesłaniem tej części dnia było to, że będąc we wspólnocie trzeba być całym dla Boga, żeby nie tylko czerpać ze wspólnoty ale i dawać. Być dla wspólnoty.

 

Ważnym elementem tego spotkania był wybór koordynatorów diecezjalnych Odnowy w Duchu Świętym na kolejne 4 lata.  Przez cały  dzień towarzyszyła nam modlitwa w tej intencji. Decyzją odpowiedzialnych za wspólnoty zostali nimi ponownie ks. Krzysztof Antczak i Daria Małecka.

 

Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem i odmówieniem koronki do Miłosierdzia Bożego.

 

tekst: Dariusz Konieczny

 

Zapraszamy do galerii zdjęć :-) zdjęcia Kacper Peciak
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015, repliki zegarków wszelkie prawa zastrzeżone!
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO