Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła


W dniach 29-30 czerwca, nasza wspólnota parafialna przeżywała czas nawiedzenia przez św. Michała Archanioła w wizerunku figury z Groty Gargano we Włoszech.

 


Figura Księcia Aniołów o godzinie 18.00 dotarła do naszego miasta Koła, gdzie przed naszą świątynią miało miejsce nabożeństwo oczekiwania prowadzone przez Księży Michalitów.
 
Po wprowadzeniu Figury do kościoła, Niebiańskiego Gościa powitali: dzieci, przedstawiciele parafii i ksiądz proboszcz – kanonik Władysław Waszak, dziekan dekanatu kolskiego.
 
Najważniejszym wydarzeniem tego dnia była Eucharystia, połączona z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie od złego, zakończona Apelem Jasnogórskim.
 
Drugi dzień nawiedzenia rozpoczęła poranna Msza święta. Następnie o godz. 8.30  została odmówiona Koronka do św. Michała Archanioła, która była duchowym przygotowaniem do Mszy świętej o godz. 9.00 w intencji chorych, starszych i cierpiących. Wspólną modlitwę zakończyło indywidualne błogosławieństwo połączone z nałożeniem rąk. O godz. 13.00 rozpoczęło się nabożeństwo zawierzenia Parafii świętemu Michałowi. Aktu tego dokonał ksiądz proboszcz Władysław Waszak. Ostatnim akordem nawiedzenia była Msza święta o godz. 13.00 połączona z nabożeństwem zawierzenia Parafii świętemu Michałowi, którego dokonał ksiądz proboszcz Władysław Waszak. Następnie odbyło się pożegnanie i wyprowadzenie figury Wodza Niebieskich Zastępów do kaplicy DPS Sióstr Orionistek, która po dwugodzinnym pobycie została przewieziona w obecności księdza proboszcza Władysława Waszaka do parafii św. Bogumiła w Kole.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć :-) zdjęcia: Kacper Peciak

 
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015, repliki zegarków wszelkie prawa zastrzeżone!
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO