Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Koncert Uwielbienia 2018


Już po raz czwarty w Kole, na placu pomiędzy budynkiem PKO BP, Urzędem Skarbowym a ulicami Prusa i Niezłomnych, stanęła w Boże Ciało scena. Podobnie jak przed rokiem w tym dniu odbył się wieczorem koncert ewangelizacyjny. Przygotowały go wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym: „Bartymeusz” i „Góra Syjon” z Koła „Getsemani” z Grzegorzewa, "Paschalny deszcz" z Ochli, a uczestnikami byli mieszkańcy miasta i goście z okolicznych miejscowości.


Naszym celem było wspólne, publiczne oddanie chwały Bogu poprzez modlitwę, słowo, ruch i śpiew. Naszym pragnieniem - by Jezus dotykał ludzkich serc swoim miłosierdziem. Wydarzenie odbyło się pod hasłem roku duszpasterskiego „Jesteśmy napełnienie Duchem Świętym”. W jego atmosferę wprowadził obecnych, a także czuwał nad jego przebiegiem ksiądz Damian Bułakowski z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole. Przez cały wieczór, w modlitwie i uwielbieniu prowadził nas diecezjalny zespół muzyczny Odnowy w Duchu Świętym - „Bartymeusz”. Bezpośrednio po zakończeniu procesji eucharystycznej, osoby zaangażowane we wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym z Koła, wręczały wszystkim zaproszenia na koncert. Godzinę przed koncertem grupa ewangelizatorów również udała się w różne części miasta, aby osobiście skierować zaproszenie na Koncert Uwielbienia. Każdy spotkany człowiek otrzymał kartkę na której znajdował się fragment Słowa Bożego oraz informacja o działających wspólnotach Odnowy w Duchu Świętym w Kole, w Grzegorzewie, w Ochlach i w Dębach Szlacheckich.

 

Człowiek, który poznał miłość Boga, chce z Nim być, tęskni za Bogiem i chce się Jego miłością dzielić z ludźmi. Podczas koncertu Sebastian Steckiewicz podzielił się świadectwem Bożego działania w swoim życiu.

 

Gdy przybył nasz najważniejszy gość - Pan Jezus  w Najświętszym Sakramencie, rozpoczęła się adoracja którą poprowadziła Daria Małecka, liderka zespołu „Bartymeusz” i diecezjalna koordynator Odnowy w Duchu Świętym. Ta część wieczoru zakończyła się wspólną modlitwą w intencji naszej Ojczyzny.

 

Ostatnia godzina Koncertu Uwielbienia, to czas wspólnego, radosnego uwielbienia Chrystusa śpiewem i tańcem. Jeśli ktoś z obecnych miał jeszcze jakieś złudzenia co do istoty chrześcijaństwa, to przekonał się, że być chrześcijaninem, to znaczy być pełnym radości. Do wszelkiego uwielbienia Pana Boga tańcem animował zebranych ksiądz Piotr Stanny z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole. Wydarzenie które wspólnie przeżyliśmy, nie tylko umocniło naszą wiarę ale przybliżyło nas do samych siebie oraz pomogło odkryć w sobie dary Ducha Świętego.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:-) zdjęcia: Kacper Peciak i Piotr Peciak

 
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015, repliki zegarków wszelkie prawa zastrzeżone!
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO