Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Wigilia Paschalna 2018


Wigilia Paschalna jest centralnym, najważniejszym momentem celebracji Zmartwychwstania i należy już do Niedzieli Zmartwychwstania.


Liturgia Paschalna jest niezwykle bogata w symbole. Wynikają one ze znaczenia tego dnia i te znaczenia wyrażają. Poszczególne z nich zwracają uwagę na coraz to inne aspekty ale wszystkie odnoszą się do jednego - nowego życia w Chrystusie. Życie to jest darem Boga w Jezusie Chrystusie który nas przeprowadza ze śmierci do życia z ciemności do światła - widzimy to wyraźnie w liturgii światła. Również słowo Boże pozostaje w służbie życia. Jego mocą Bóg stwarza świat dzięki niemu ratuje naród wybrany, umacnia, karmi i zapoczątkowuje zbawienie. Również woda w oczywisty sposób łączy się z życiem. Także jako woda chrztu św. który jest naszym osobistym zawarciem replique rolex przymierza z Bogiem - moc sakramentu chrztu wykupuje nas od śmierci wiecznej. Ale jest to dopiero potencjalna możliwość.Możemy ją rozwijać dzięki działaniu Ducha Świętego którego woda jest jednym z symboli. A cała liturgia zmierza ku Eucharystii - pokarmowi bez którego Nowe Życie jest niemożliwe. Liturgia Wigilii Paschalnej kończy się uroczystym ogłoszeniem zmartwychwstania Chrystusa i wezwaniem całego stworzenia do udziału w tryumfie Zmartwychwstałego przez procesją rezurekcyjną. Może się ona odbyć zaraz po Wigilii Paschalnej lub w niedzielę rano.

 

SKŁADAMY SERDECZNE PODZIĘKOWANIE ZA PRZYGOTOWANIE GROBU BOŻEGO I CIEMNICY ORAZ NASZE SERDECZNE WYRAZY WDZIĘCZNOŚCI KIERUJEMY DO WSZYSTKICH, KTÓRZY SWOJĄ POSŁUGĄ UBOGACILI LITURGIĘ WIELKIEGO TYGODNIA, W SPOSÓB SZCZEGÓLNY DZIĘKUJEMY MINISTRANTOM, LEKTOROM, PSAŁTERZYSTOM, SZAFARZOM, SIOSTROM ORIONISTKOM, SCHOLI PARAFIALNEJ, MIEJSKIEJ ORKIESTRZE DĘTEJ Z KOŁA, PANU ORGANIŚCIE ROBERTOWI BUDYNKOWI I PANI ZAKRYSTIANCE RENACIE ZIÓLKOWSKIEJ, PANU KONRADOWI ROBAKOWSKIEMU.

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM NASZYM DROGIM PARAFIANOM I GOŚCIOM WIELU ŁASK OD ZMARTWYCHWSTAŁEGO CHRYSTUSA ORAZ RADOSNEGO PRZEŻYWANIA ŚWIĄT I MIŁEJ ATMOSFERY W GRONIE RODZINNYM. 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z poświęcenia poakrmów na stół wielkanocny oraz z Wigilii Paschalnej:-) zdjęcia: Kacper Peciak
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015, repliki zegarków wszelkie prawa zastrzeżone!
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO