Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Niedziela Palmowa 2018


W Niedzielę Palmową uroczysta procesja upamiętniająca wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy odbyła się przed Mszą świętą o godz. 1200.


Niedziela Palmowa to święto chrześcijańskie upamiętniające przybycie Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Jest to również pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia. Niedziela Palmowa jest, oczywiście, świętem ruchomym ze względu na powiązanie z Wielkanocą. Święto to jest obchodzone w Polsce od czasów średniowiecza. Według tradycji katolickiej w dniu tym wierni przynoszą do kościołów palmy wielkanocne tradycyjne przygotowywane z gałązek wierzby (choć może być również pleciona z suszonych traw i kwiatów) symbolizującej zmartwychwstanie i nieśmiertelność duszy. Palmy są często przyozdabiane m.in. kwiatami i wstążkami. Podczas mszy dokonywany jest obrzęd poświęcenia przyniesionych przez wiernych palem.

 

W naszej parafii uroczysta procesja z palmami odbyła się przed Mszą Świętą o godz. 1200.  Liczna grupa dzieci i dorosłych zgromadziła się przed kapliczką na ul. Bliznej, a następnie z kolorowymi palmami przeszła do świątyni. Bezpośrednio za repliki zegarków dziećmi szedł ks. Władysław Waszak - proboszcz parafii, który wcześniej dokonał błogosławieństwa palm.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć :-) zdjęcia: Kacper Peciak
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015, repliki zegarków wszelkie prawa zastrzeżone!
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO