Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Ekumenizm 2018


W środę, 24 stycznia, w naszej parafiii odbyło sie po raz kolejny nabożeństwo ekumeniczne w ramach Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, któremu przewodniczył Pasterz Diecezji - Biskup Wiesław Alojzy Mering. 


Hasło, które towarzyszyło temu spotkaniu brzmiało: Budowanie rodziny w domu i w Kościele. Okolicznościową homilię wygłosił ks. Dariusz Kaliński - proboszcz i kustosz parafii Bazyliki Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli. Naszą wspólnotę modlitewną zaszczycili swoją obecnością: Biskup senior Bronisław Dembowski, ksiądz prałat Grzegorz Karolak - proboszcz parafii Ciechocinek i diecezjalny referent ds. ekumenizmu, ksiądz Michał Krygier - proboszcz i kustosz Bazyliki Katedralnej we Włocławku i dyrektor wydziału duszpasterskiego, ksiądz prałat Dariusz Kaliński oraz księża z dekanatu kolskiego. Witając przybyłych duszpasterzy i wiernych, ksiądz dziekan kanonik Władysław Waszak wyraził swoje zadowolenie, że do tradycji parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole, wpisało się styczniowe nabożeństwo ekumeniczne, co staje się powodem do wspólnej modlitwy w duchu jedności różnych wyznań oraz skłania do podejmowania tematu jedności w naszych rodzinach i naszej Ojczyźnie. Na zakończenie nabożeństwa słowem świadectwa podzielił się ks. Tadeusz Jelinek – proboszcz parafii ewangelicko-reformowanej w Żychlinie.   

 

Ksiądz biskup ordynariusz Wiesław Alojzy Mering na zakończenie liturgii eucharystycznej wyraził swoje podziękowania wobec wszystkich zaangażowanych w organizację Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w naszej diecezji, podkreślając duży wkład księdza prałata Grzegorza Karolaka oraz słowa uznania skierował do gospodarza miejsca księdza kanonika Władysława Waszaka.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć :-) zdjęcia: Kacper Peciak
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015, repliki zegarków wszelkie prawa zastrzeżone!
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO