Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Wieczór ze Świętymi 2017


W dniu 1 listopada na cmentarzu parafialnym przy ulicy Poniatowskiego w Kole odbył się po raz czwarty "Wieczór ze Świętymi" zorganizowany przez naszą wspólnotę parafialną.


Wielu ludzi w różnym wieku - dzieci, młodych i starszych - zgromadziło się, aby dać świadectwo, że nasze życie, choć zmienia się, to się nie kończy, czego dowodzą rzesze świętych i błogosławionych, tych oficjalnie ogłoszonych przez Kościół i tych nieznanych całemu światu, ale znanym każdemu z nas osobiście, z którymi żyliśmy, a od których doświadczyliśmy tyle miłości i dobra, że dla nas byli i pozostaną świętymi. To oni są przecież naszymi bezpośrednimi orędownikami u Boga. Dlatego wybraliśmy cmentarz, ostatni przystanek ludzkiego życia na ziemi, a który najczęściej kojarzy nam się ze smutkiem, łzami i wspomnieniami, aby pośród grobów bliskich nam zmarłych, razem z rzeszą świętych, wśród blasku płonących zniczy, oddać chwałę Bogu poprzez czas wspólnego radosnego śpiewu i modlitwy. Tym samym, choć na chwilę, nasz wzrok nie był skierowany na kamienne pomniki pamięci pozostające na ziemi, ale był wzrokiem skierowanym ku niebu, oświetlonym przez tych, którzy świecą światłem świętości.

 

W tym roku w sposób szczególny obecnym pośród nas w znakach relikwii byli święci pastuszkowie: Hiacynta i Franciszek. Po odśpiewaniu hymnu Te Deum, obecni księża oraz diecezjalny zespół muzyczny Odnowy w Duchu Świętym, zaprosili wszystkich do wspólnego śpiewu i modlitwy. Naszą radość okazywaliśmy także poprzez gromkie brawa i taniec, który miał wymiar modlitwy uwielbienia. Całość została uwieńczona Apelem Jasnogórskim, aby w ten sposób dziękczynienie Bogu wyrazić przez ręce Matki Bożej. To Ona, jako pierwszy człowiek w niebie czeka na każdego z nas, wyprasza nam łaski u swego Syna, objawiając się w różnych miejscach ziemi, zaprasza do modlitwy różańcowej. To Ona dla każdego z nas jest wzorem chrześcijańskiej postawy: być dobrą jak Ona, kochać ludzi jak Ona, kochać Boga jak Ona. To jest cała filozofia bycia dobrym chrześcijaninem, a jednocześnie cała filozofia do tego, aby stawać się świętym. 

 

Zaparszamy do galerii zdjęć :-) zdjęcia: ks. Damian i Hubert Nijak
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015, repliki zegarków wszelkie prawa zastrzeżone!
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO