Parafia Matki Bożej
Częstochowskiej w Kole

ul. bł. ks. J. Popiełuszki 3

62-600 Koło

tel: 518 014 812
e-mail: kancelaria@pmbckolo.pl

Dzień Wszystkich Świętych na terenie szkół


W dniu 30 października, na terenie Szkół Podstawowych nr 3 i nr 5, znajdujących się na terenie naszej parafii, z inicjatywy Sióstr katechetek: Estery i Małgorzaty, zorganizowano Dzień Świętych.


Był to niewątpliwie czas promocji życia świętych oraz ukazania dzieciom i dorosłym, że każdy człowiek jest zaproszony przez Pana Boga do tego, aby zdobywał swoją osobistą świętość, której pełnią będzie wieczna radość ze wszystkimi świętymi w niebie. Dziękujemy Siostrom za zorganizowanie takiego Dnia Świętości!

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W KOLE: Po raz drugi w SP 3 obchodziliśmy dzień "Świętowania świętości". Przez miesiąc dzieci przynosiły prace plastyczne o świętym, które zostały powieszone na gazetce w dużej szkole i szybach pawilonu. 30 października dzieci przyszły do szkoły przebrane za świętego. Wszystkie prace i stroje zostały nagrodzone. Natomiast radość z powołania do świętości wyraziliśmy wspólnym śpiewem i tańcem na długiej przerwie. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie. Konkurs przygotowali: P. Renata Woźniak, s. Małgorzata Strzelecka i Ks. Piotr Stanny.

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 W KOLE: Dnia 30 października br. uczniowie młodszych klas przebrali się za świętych Kościoła katolickiego i wzięli udział w "anielskim orszaku". Pokaz świętych związany był ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych oraz katechezami o powszechnym powołaniu do świętości. Wszystkie dzieciom gratulujemy pomysłów. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Anna Skoczylas z kl. IV a, która zaprezentowała strój św. Matki Teresy z Kalkuty, Weronika Wiktorska z kl. IV a, która przybliżyła postać św. Weroniki z Obliczem Pana Jezusa na chuście oraz Kamil Kaczmarek z kl. IV b, który niczym św. Jan Paweł II przemierzał z pastorałem szkolne korytarze. W tym dniu Niebo zstąpiło do SP 5. autor: s. Estera

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć :-) zdjęcia: archiwum szkolne
Copyright by Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole (c) 2015, repliki zegarków wszelkie prawa zastrzeżone!
Strona stworzona przez F&A MEDIA KOŁO